Taborni časopis Izlet Poletni tabor v Završnici: V zavihek Dogodki smo dodali Taborni časopis Završnica 2023. Poglejte kaj se je dogajalo in kako so različni avtorji videli iste dogodke.

Triglavska magistrala, turno smučanje (marec-april)

Odhod:   petek, 1. marec 2019 [ 00:00 ]
Prihod:   sobota, 2. marec 2019
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zahtevna
Vodnik:   Damjan Berghaus-Majnik
Težavnostna stopnja: zahtevna pot: snežna tura
primernost: za vse turne smučarje z ustrezno telesno pripravljenostjo in primernim smučarskim znanjem
višinska razlika: 3000 m ter 54 km
okvirni čas hoje: 6-9 ur dnevno

Oprema in dokumenti: Turno smučarska oprema, srenači, topla oblačila (vetrne hlače, vetrovka, dvoje rokavic), sončna očala, krema, spalna vreča (Bivak na Prehodavcih ali zimska soba na Doliču), dereze, cepin, žolna

način prevoza: osebni avto oz. kombi stroški: prevoz 25€, žičnica na Vogel (10 EUR), polpenzion Komna (28 EUR s planinsko izkaznico, 33 EUR brez nje)

Turo vodijo:
Damjan Berghaus Majnik,Jure Mertuk,Dušan Žumer

1. dan: Smučišče Vogel - Dom na Komni: 6 h, 14 km, 930 m vzponov, 950 m spustov
2. dan: Dom na Komni - Bivak na Prehodavcih: 7-8h, 13 km, 780 m vzponov, 250 m spustov
3. dan: Bivak na Prehodavcih - Kanjavec - Velo polje - Triglavski dom na Kredarici - Krma(Za Cmirom če so razmere ugodne): 9 h, 26 km, 1300 m vzponov, 2500 m spustov

ZBOR ČLANOV (občni zbor)
Velika Mojstrovka
Pohod od obali
Kamniti Lovec
TURNO SMUČANJE KOMNA

Japonski pregovor
Ljubosumje je duša ljubezni.

Cicero
Sužnji zakona smo zato, da smo lahko svobodni.