Prestavitev izleta Izlet Viševnik: zaradi slabših vremenskih obetov je izlet prestavljen na nedeljo, 9. oktobra 2022. Prijave so še možne do srede, 5. oktobra 2022, oziroma do zapolnitve avtobusa.
Taborni časospis Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis z letošnjim dogajanjem na Jezerskem. Poglejte.
fotografije iz tabora Izlet 43. poletni tabor za osnovno in srednješolce na Jezerskem: na povezavi drive se nahaja izbor mojih najboljših fotografij iz tabora na Jezerskem. Obilo užitka ob gledanju fotografij. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Golica: Zaradi napovedanega slabega vremena bo izlet na Golico, 4. junija 2022. Odhod ob 6. uri zjutraj.
Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje

Lunin pohod: Ormož-Hum-Ormož

Odhod:   ponedeljek, 9. marec 2020 [ 17:00]
Lunin koledar za ponedeljek, 9. marec 2020
b Luna je v Devici F
Polna Luna - Ščip ob 18:48 U
a Sonce je v Ribah L
c Merkur je v Vodnarju (R) K
✚ OSTALI PLANETI Položaji ostalih planetov
d Venera je v Biku B
e Mars je v Kozorogu J
f Jupiter je v Kozorogu J
g Saturn je v Kozorogu J
h Uran je v Biku B
i Neptun je v Ribah L
j Pluton je v Kozorogu J

Polna Luna - Ščip Kako vpliva na naše razpoloženje Ob času polne lune smo bolj občutljivi, dojemljivi in čuječi. To je čas, ko je treba stvarem priti do dna, ko vse skrito pokuka na plano, ko ne moremo delati drugače, kot je edino prav. Sonce in Luna si stojita nasproti in drug drugemu kažeta svoj pravi obraz. Zato močno čustvujemo in hitro reagiramo na vsak izziv iz okolja. V ozračju je spet več energije (par dni pred ščipom vlada napetost, pogoste so hude prometne nesreče, ljudje so razdražljivi in žal je to tudi obdobje, ko lahko pričakujemo vec nasilja, umorov ipd. Ženska, ki ima mesečno perilo ob polni luni, krvavi močneje, več je (tudi prezgodnjih) porodov. Pojdite ven, med ljudi, izogibajte pa se pomembnim pogovorom - to ni primerno obdobje za nasprotovanje. Izogibajte se tudi kirurškim posegom in puljenju zob, če je to seveda mogoče. Ko Luna pada - od polne do prazne Lune - je čas za biznis in materialne zadeve. .
-Nekaj nasvetov
Če hočemo povečati vpliv Lune v Ovnu, si nadenemo oblačila rdečih in ognjenih barv, prav tako se »oborožimo« s primernim kristalom (jaspis, pa tudi granat in rubin), če pa hočemo bolje skoncentrirati in usmeriti ogromno vpete energije, vzamemo kristal kamene strele ali diamant. Razdražljivo energijo pa lahko umirimo z oblačili rožnatih ali zelenih odtenkov in s kristaloma roževca ali aventurina, ki to rdečo energijo umirjata. Ko je Luna v znamenju Ovna, je primerno in priporočljivo za dišavno lučko v prostoru eterično olje sivke, mete, melise, pomaranče, mandarine in bergamotke.

Luna je edini naravni satelit Zemlje, ki naš planet obkroži po skoraj eliptičnem tiru, in sicer v 27 dneh, sedmih urah, 43 minutah in 11 sekundah. Ob tem se tudi enkrat zavrti okrog lastne osi. Temu obdobju pravimo zvezdni ali siderični obrat.
.

9.3.1964 - Rodila se je Juliette Binoche
9.3.1976 - Rodil se je Freddie Prince
9.3.1960 - Rodila se je Linda Fiorentino
9.3.1955 - Rodila se je Ornella Mutti
9.3.1943 - Rodil se je Bobby Fischer
9.3.1940 - Rodil se je Raul Julia
9.3.1932 - Rodil se je Joze Pučnik

Zberemo se kot običajno ob 17 uri per hotelom v Ormožu!!

Lunin pohod: Ormož - Velika Nedelja – Kogel - Ormož
Viševnik
Lunin pohod: Savci – Ritmerk – Strjanci - Savci
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Sotinski breg - Kugla

Od Bovca do Tolmina -26 in 27 etapa
Lunin pohod: Podgorci – Preclava - Podgorci
Zadnjica – Prehodavci – Triglavska jezera – Komna – Krn – Lepena
Julijci - krog iz Zadnjice
Grossvenediger
Triglav
Ojstrica
Matkov kot -Mrzla gora
Veliki Klek

Roka roko umije.
Manus manum lavat.

Isaac Newton
Če sem videl dlje, je to zato, ker sem stal na ramenih Velikanov.