Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Obir (Ojstrc)

Odhod:   petek, 8. februar 2019 [ 05:00]
Težavnost:   Zahtevna
Država: Avstrija
Gorovje: Karavanke
Višina: 2139 m

Ojstrc (Hochobir) je najvišji vrh manjšega pogorja imenovanega Obir.
Nahaja se zahodno od Železne Kaple (Eisenkappel) Od glavnega grebena Karavank ga loči dolina Obirskega potoka. Namreč večina vrhov in gora v Karavankah je dovolj blizu skupaj, da lahko hitro prehajamo iz enega na drug vrh. Obir pa stoji tako sam zase, da ture (vsaj logično) ni mogoče nadaljevati na noben drug vrh.

Z razglednega vrha na katerem je postavljen križ in meteorološka postaja je lep razgled na severna ostenja Košute, del Kamniških in Savinjskih Alp, proti severu pa se vidi Mali Obir (Kleinobir) in del Dravske doline. Obir je poznan tudi po bogatem rastlinstvu, ki ga na gori ne manjka.

Zberemo se v petek zjutraj ob 5:00 pred društveno pisarno v Ormožu
Prevoz: kombi
Cena: 25€
Smučanje: možno turno smučanje
Turo vodita: Damjan in Marjan
Prijave do srede (041698741-Marjan oziroma 041768625-Damjan)

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom
Dachstein
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš

Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža

Nemški pregovor
Koliko slabša njiva, toliko bolj jo je treba obdelovati.

Friedrich Nietzsche
Kar delamo, ne bodo nikoli razumeli in vedno sprejemali in grajali.