Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Tečaj gorništva za zahtevne snežne ture na Vršiču

Odhod:   petek, 25. januar 2019 [ 12:00 ]
Prihod:   nedelja, 27. januar 2019
Trajanje:   3 dni
Težavnost:   Zahtevna
Zimski tečaj varne hoje v visokogorju!

Na tečaju vam bomo teoretično in praktično predstavili varno gibanje na zahtevnih snežnih turah v gorah. Spoznali boste ustrezno tehnično opremo za zimske ture in se jo naučili uporabljati.
Zaustavljali se bomo z cepinom,obnovili pravilno uporabo derez in cepina, ter seveda plazovne žolne.
Vse to obnovljeno znanje pa bomo uporabili s turo na PRISOJNIK.
Obvezna prijava do 15.01.2019.
Prijave s plačilom v društveni pisarni na Vrazovi 12 (tel. 041698741) do srede, 16. januarja oz. do zasedenosti mest.
Cena 80€ pri 15 prijavljenih in zajema:
-inštruktor gorski vodnik
-2 x penzion v Erjavčevi koči
-prevoz

Prijave in plačila sprejemamo v društveni pisarni ob petkih v času uradnih ur. Soorganizator tečaja je tudi naše društvo.

Vabljeni vsi, ki želite osvajati gore v zimskem času.

Oprema in dokumenti: obleka in obutev primerna zimskim razmeram (zimski čevlji, gamaše, vetrne hlače in anorak, topla oblačila, kapa, rokavice - vsaj 2 para), pohodne palice, cepin ali 2 cepina, dereze, čelada, plezalni pas,plezalna vrv (na 4 osebe-1) 5 vponki z matico, 2 vrvici dolžine 2, 5 m in premera 6 mm, termovka s čajem, čelna svetilka, zaščitna sončna očala in krema, članska izkaznica s plačano članarino 2018 ali 2019. Če imaš, vzemi plazno žolno, sondo in lopato. Če opreme nimate, si jo lahko isposodite na tečaju.
način prevoza: lasten prevoz z osebnimi avtomobili po dogovoru.
Petek: 17:00 prihod,namestitev,večerja
18:00 predavanje o uporabi derez,cepina,palic,vremenska napoved,orientacija,...
Sobota:
namestitev ustrezne opreme, vozli,
preizkus trdnosti snežne odeje,
tehnika gibanja (sam, v navezi),
vrvne ograje v snegu,
varovanje,
popoldne bodo v koči potekali pogovori o nevarnostih v gorah pozimi in o prehrani pozimi v gorah.

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik: Planinsko društvo MAKS MEŠKO ORMOŽ,Vrazova ulica
12,2270 Ormož
IBAN: SI56 041030000 331678
BIC banke: NKB
Koda namena: OTHR
Namen: Tečaj za zahtevne zimske ture
Referenca: SI00 10001-19
Znesek: za stroške organizacije in vodenje tečaja: 80 € za člane PD MM Ormož, za člane drugih društev v Sloveniji 105 €.

Vršič 2014

Vršič 2014

Lunin pohod: Sv.Tomaž-Gomila-Sv.Tomaž
Debela Peč ali Pršivec
Stolpnik
Lunin pohod: Ormož-Litmerk-Lešniški Vrh-Dobrava-Ormož

Lunin pohod: Ormož-Sv.Tomaž-Gomila-Sv.Tomaž
Uršlja gora
LUNIN POHOD 2019
Dan planincev Podravja na Rogli
Montaž, Viš
Montaž, Špik in Hude police
Špik nad Nosom
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Grossglockner
Dachstein

Mladost - veter.
Inventus - ventus.

Arthur Schopenhauer
Kar pripoveduje zgodovina je le dolgotrajen, težak in zmeden sen, sen človeštva.