Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Tečaj gorništva za zahtevne snežne ture na Vršiču

Odhod:   petek, 25. januar 2019 [ 12:00 ]
Prihod:   nedelja, 27. januar 2019
Trajanje:   3 dni
Težavnost:   Zahtevna
Zimski tečaj varne hoje v visokogorju!

Na tečaju vam bomo teoretično in praktično predstavili varno gibanje na zahtevnih snežnih turah v gorah. Spoznali boste ustrezno tehnično opremo za zimske ture in se jo naučili uporabljati.
Zaustavljali se bomo z cepinom,obnovili pravilno uporabo derez in cepina, ter seveda plazovne žolne.
Vse to obnovljeno znanje pa bomo uporabili s turo na PRISOJNIK.
Obvezna prijava do 15.01.2019.
Prijave s plačilom v društveni pisarni na Vrazovi 12 (tel. 041698741) do srede, 16. januarja oz. do zasedenosti mest.
Cena 80€ pri 15 prijavljenih in zajema:
-inštruktor gorski vodnik
-2 x penzion v Erjavčevi koči
-prevoz

Prijave in plačila sprejemamo v društveni pisarni ob petkih v času uradnih ur. Soorganizator tečaja je tudi naše društvo.

Vabljeni vsi, ki želite osvajati gore v zimskem času.

Oprema in dokumenti: obleka in obutev primerna zimskim razmeram (zimski čevlji, gamaše, vetrne hlače in anorak, topla oblačila, kapa, rokavice - vsaj 2 para), pohodne palice, cepin ali 2 cepina, dereze, čelada, plezalni pas,plezalna vrv (na 4 osebe-1) 5 vponki z matico, 2 vrvici dolžine 2, 5 m in premera 6 mm, termovka s čajem, čelna svetilka, zaščitna sončna očala in krema, članska izkaznica s plačano članarino 2018 ali 2019. Če imaš, vzemi plazno žolno, sondo in lopato. Če opreme nimate, si jo lahko isposodite na tečaju.
način prevoza: lasten prevoz z osebnimi avtomobili po dogovoru.
Petek: 17:00 prihod,namestitev,večerja
18:00 predavanje o uporabi derez,cepina,palic,vremenska napoved,orientacija,...
Sobota:
namestitev ustrezne opreme, vozli,
preizkus trdnosti snežne odeje,
tehnika gibanja (sam, v navezi),
vrvne ograje v snegu,
varovanje,
popoldne bodo v koči potekali pogovori o nevarnostih v gorah pozimi in o prehrani pozimi v gorah.

Podatki za plačilo z uporabo plačilnega naloga UPN:
Prejemnik: Planinsko društvo MAKS MEŠKO ORMOŽ,Vrazova ulica
12,2270 Ormož
IBAN: SI56 041030000 331678
BIC banke: NKB
Koda namena: OTHR
Namen: Tečaj za zahtevne zimske ture
Referenca: SI00 10001-19
Znesek: za stroške organizacije in vodenje tečaja: 80 € za člane PD MM Ormož, za člane drugih društev v Sloveniji 105 €.

Vršič 2014

Vršič 2014

Kolesarjenje Ormož-Trakoščan-Ormož
Nanos
Lunin pohod: Ormož-Ivanjšica
Korčula
Ferata Spodnji Plot na Zelenici
Kolesarjenje po OPP
Ob Muri
Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč
Golica
Visoka Martuljška Ponca

Pohorje do Belvija
Lunin pohod: Ormož-Hum-Frankovci-Ormož
Resevna
Triglav iz Krme
23 pohod Čez Blegoš na Lubnik
Triglavska magistrala, turno smučanje (marec-april)
Krma - Kredarica - Triglav -Krma
Lunin pohod Ormož-Litmerk-Pavlovski Vrh-Ormož
LETNI OBČNI ZBOR

On ima srečo v ljubezni.
Secundae res ei de amore sunt.

Louis Pasteur
Gojite kult kritičnega duha.