Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Odhod:   sobota, 17. november 2018 [ 09:30]
Vodnik:   Jakob Ivanuša
Odhod: Ormož, sobota, 17. november 2018, pred planinsko sobo ob 9.30.
Trajanje: 1 dan
Težavnost: Lahka tura
Vodnik: Rado Ivanuša
Člane društva vabimo, da skupaj preživimo en dan pri urejanju Ormoške planinske poti.
Ob 9.30 bi se zbrali pred planinsko sobo in se razdelili v skupine (število skupin je odvisno od števila prijavljenih). Po kratkih navodilih in razdelitvi barv in čopičev načrtujemo, da bi ena ali dve skupini označili in uredil
i odsek planinske poti od Meška v Lahoncih do Jeruzalema, druga ena ali dve skupini pa odsek od Jeruzalema do Koga.

Z delom bi zaključili ob 15.30. uri, nato pa bi imeli zaključek, predvidoma pri Ambroževih v Vičancih.
Oprema:
- primerna delovna obleka in obutev
- manjša zložljiva žagica (mačeta, škarje za rezanje vej, žična ščetka)
- posoda za prenašanje posodic z barvo in opreme.
Hrana:
- pijača in malica iz nahrbtnika
- na zaključku Ciril obljublja dobro žüpo.
- če nam bo do takrat preživel še kakšen kostanj ga bomo spekli.
Prijave: Rado Ivanuša (031 615 762) do četrtka 15. novembra 2018. Prijave so obvezne zaradi organizacije dela in zagotovitve barv (in zadostne količine žüpe).
Naj bo urejena in primerno označena Ormoška planinska pot, skrb vseh članov našega društva, zato se nam pridružite.
Še vedno iščemo prostovoljce, ki bi se zadolžili za posamezne odseke poti. Njihova dolžnost bi bila, da vsaj enkrat letno prehodijo svoj odsek poti in preverijo, če je potrebno kaj popraviti, označiti ali očistiti zaraščanja.
V primeru slabega vremena akcija odpade.
Pridite, da v soboto, 17. novembra 2018, skupaj preživimo lep dan pri urejanju naše poti. Lani nam je uspelo.

Ob polni luni Božični izlet na Goričko
Boč
Trstenjakov pohod v Gornjo Radgono
Dražgoše iz PASJE RAVNI
LETNI OBČNI ZBOR
GROSSGLOKNER

Dobrač 2166 m
Lunin pohod: Kog-Klumpa-Lačaves
Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Soriška planina
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Montaž, Viš

Besede učijo, zgledi vlečejo.
Verba docent, exempla trahunt.

George Bernard Shaw
Svoboda pomeni odgovornost. Zato se je večina ljudi boji.