poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI

Odhod:   sobota, 17. november 2018 [ 09:30]
Vodnik:   Jakob Ivanuša
Odhod: Ormož, sobota, 17. november 2018, pred planinsko sobo ob 9.30.
Trajanje: 1 dan
Težavnost: Lahka tura
Vodnik: Rado Ivanuša
Člane društva vabimo, da skupaj preživimo en dan pri urejanju Ormoške planinske poti.
Ob 9.30 bi se zbrali pred planinsko sobo in se razdelili v skupine (število skupin je odvisno od števila prijavljenih). Po kratkih navodilih in razdelitvi barv in čopičev načrtujemo, da bi ena ali dve skupini označili in uredil
i odsek planinske poti od Meška v Lahoncih do Jeruzalema, druga ena ali dve skupini pa odsek od Jeruzalema do Koga.

Z delom bi zaključili ob 15.30. uri, nato pa bi imeli zaključek, predvidoma pri Ambroževih v Vičancih.
Oprema:
- primerna delovna obleka in obutev
- manjša zložljiva žagica (mačeta, škarje za rezanje vej, žična ščetka)
- posoda za prenašanje posodic z barvo in opreme.
Hrana:
- pijača in malica iz nahrbtnika
- na zaključku Ciril obljublja dobro žüpo.
- če nam bo do takrat preživel še kakšen kostanj ga bomo spekli.
Prijave: Rado Ivanuša (031 615 762) do četrtka 15. novembra 2018. Prijave so obvezne zaradi organizacije dela in zagotovitve barv (in zadostne količine žüpe).
Naj bo urejena in primerno označena Ormoška planinska pot, skrb vseh članov našega društva, zato se nam pridružite.
Še vedno iščemo prostovoljce, ki bi se zadolžili za posamezne odseke poti. Njihova dolžnost bi bila, da vsaj enkrat letno prehodijo svoj odsek poti in preverijo, če je potrebno kaj popraviti, označiti ali očistiti zaraščanja.
V primeru slabega vremena akcija odpade.
Pridite, da v soboto, 17. novembra 2018, skupaj preživimo lep dan pri urejanju naše poti. Lani nam je uspelo.

Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Uršlja gora
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Lunin pohod: Sv.Tomaž-Gomila-Sv.Tomaž

Špik nad Nosom
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Grossglockner
Dachstein
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Gonžarjeva peč
Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Jungfrao, Monsch

Vsak je svoje sreče kovač.
Suae quisque fortunae faber est.

Imeli bomo usodo, ki si jo bomo zaslužili.