Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI

Odhod:   sobota, 17. november 2018 [ 09:30]
Vodnik:   Jakob Ivanuša
Odhod: Ormož, sobota, 17. november 2018, pred planinsko sobo ob 9.30.
Trajanje: 1 dan
Težavnost: Lahka tura
Vodnik: Rado Ivanuša
Člane društva vabimo, da skupaj preživimo en dan pri urejanju Ormoške planinske poti.
Ob 9.30 bi se zbrali pred planinsko sobo in se razdelili v skupine (število skupin je odvisno od števila prijavljenih). Po kratkih navodilih in razdelitvi barv in čopičev načrtujemo, da bi ena ali dve skupini označili in uredil
i odsek planinske poti od Meška v Lahoncih do Jeruzalema, druga ena ali dve skupini pa odsek od Jeruzalema do Koga.

Z delom bi zaključili ob 15.30. uri, nato pa bi imeli zaključek, predvidoma pri Ambroževih v Vičancih.
Oprema:
- primerna delovna obleka in obutev
- manjša zložljiva žagica (mačeta, škarje za rezanje vej, žična ščetka)
- posoda za prenašanje posodic z barvo in opreme.
Hrana:
- pijača in malica iz nahrbtnika
- na zaključku Ciril obljublja dobro žüpo.
- če nam bo do takrat preživel še kakšen kostanj ga bomo spekli.
Prijave: Rado Ivanuša (031 615 762) do četrtka 15. novembra 2018. Prijave so obvezne zaradi organizacije dela in zagotovitve barv (in zadostne količine žüpe).
Naj bo urejena in primerno označena Ormoška planinska pot, skrb vseh članov našega društva, zato se nam pridružite.
Še vedno iščemo prostovoljce, ki bi se zadolžili za posamezne odseke poti. Njihova dolžnost bi bila, da vsaj enkrat letno prehodijo svoj odsek poti in preverijo, če je potrebno kaj popraviti, označiti ali očistiti zaraščanja.
V primeru slabega vremena akcija odpade.
Pridite, da v soboto, 17. novembra 2018, skupaj preživimo lep dan pri urejanju naše poti. Lani nam je uspelo.

Triglavska magistrala, turno smučanje (marec-april)
23 pohod Čez Blegoš na Lubnik
Resevna
Lunin pohod: Ormož-Hum-Frankovci-Ormož
Boč
Krma - Kredarica - Triglav -Krma
Nanos
Lunin pohod: Ormož-Ivanjšica
Kolesarjenje Ormož-Trakoščan-Ormož
Korčula

Lunin pohod Ormož-Litmerk-Pavlovski Vrh-Ormož
LETNI OBČNI ZBOR
Ob kulturnem prazniku na Jeruzalem
Obir (Ojstrc)
Ob Svečnici na Ivanjščico
Raduha iz Loke
Kašna planina
Tečaj gorništva za zahtevne snežne ture na Vršiču
Lunin pohod Ormož-Kog-Ormož

Japonski pregovor
Odpadli cvet se ne vrne več na vejo.

Leonardo da Vinci
Čim večji je mož, tem globlja je njegova ljubezen.