Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Ob polni luni okrog Ormoža

Odhod:   sobota, 22. december 2018 [ 07:00]
Zaradi slabih prijav, bo pohod okrog Ormoža čez Hajnd nazaj v Ormož!! Zberemo se ob 17 uri pred starim hotelom v Ormožu!

Vabljeni!!

lIme Goričko prihaja od goríc.
Tako namreč domačini imenujejo griče, ki so davno nastali na dnu Panonskega morja in se potem dvignili.
Mehko oblikovan peščeni svet so ljudje naselili v pradavnini in tod ostali. Čeprav do velikih evropskih mest ni zelo daleč, je Goričko "napredek" zaobšel, tako da je ohranilo podobo, značilno za srednjo Evropo pred drugo svetovno vojno.
Tukajšnji najvišji vrh sicer sega nad morje le 418 metrov, pa vendar ponuja pogled na avstrijsko južno Gradiščansko - Naravni park Raab in slovensko Porabje in stražno krajino na Madžarskem - Narodni park Őrség - prostor trideželnega parka, ki je bil zmeraj stičišče kultur in narodov.

Termini NASLEDNJIH pohodov ob POLNI LUNI:
ponedeljek, 21.1.2019 / torek, 19.2.2019 / četrtek, 21.3.2019 / petek, 19.4.2019 / sobota, 18.5.2019

leta 2009

l.2009

Stolpnik
Lunin pohod: Ormož-Litmerk-Lešniški Vrh-Dobrava-Ormož
Boč
Med goricami od Svetinj čez Jeruzalem,Cerovec Stanka Vraza nazaj na Svetinje
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI

Debela Peč ali Pršivec
Lunin pohod: Sv.Tomaž-Gomila-Sv.Tomaž
Lunin pohod: Ormož-Sv.Tomaž-Gomila-Sv.Tomaž
Uršlja gora
LUNIN POHOD 2019
Dan planincev Podravja na Rogli

Kaplja vrta skalo, ne s silo, temveč z vztrajnim padanjem.
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo.

Bertrand Russell
Kar ljudje v resnici želijo, ni znanje ampak gotovost.