Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Ob polni luni okrog Ormoža

Odhod:   sobota, 22. december 2018 [ 07:00]
Zaradi slabih prijav, bo pohod okrog Ormoža čez Hajnd nazaj v Ormož!! Zberemo se ob 17 uri pred starim hotelom v Ormožu!

Vabljeni!!

lIme Goričko prihaja od goríc.
Tako namreč domačini imenujejo griče, ki so davno nastali na dnu Panonskega morja in se potem dvignili.
Mehko oblikovan peščeni svet so ljudje naselili v pradavnini in tod ostali. Čeprav do velikih evropskih mest ni zelo daleč, je Goričko "napredek" zaobšel, tako da je ohranilo podobo, značilno za srednjo Evropo pred drugo svetovno vojno.
Tukajšnji najvišji vrh sicer sega nad morje le 418 metrov, pa vendar ponuja pogled na avstrijsko južno Gradiščansko - Naravni park Raab in slovensko Porabje in stražno krajino na Madžarskem - Narodni park Őrség - prostor trideželnega parka, ki je bil zmeraj stičišče kultur in narodov.

Termini NASLEDNJIH pohodov ob POLNI LUNI:
ponedeljek, 21.1.2019 / torek, 19.2.2019 / četrtek, 21.3.2019 / petek, 19.4.2019 / sobota, 18.5.2019

leta 2009

l.2009

Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Poletni tabor v Podljubelju
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik
Jungfrao, Monsch
Triglav iz Zadnjice
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom

Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža
Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Avstrija, po Studelgratu na Grossglokner 3798 m
Visoka Martuljška Ponca
Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč
Golica

Ruski pregovor
V svojem gradu se ima vsak ptič za orla.

William Shakespeare
Samo po sebi ni nič dobro ali slabo, vse je odvisno od tega, kaj o stvari ljudje mislijo.