poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Ob polni luni okrog Ormoža

Odhod:   sobota, 22. december 2018 [ 07:00]
Zaradi slabih prijav, bo pohod okrog Ormoža čez Hajnd nazaj v Ormož!! Zberemo se ob 17 uri pred starim hotelom v Ormožu!

Vabljeni!!

lIme Goričko prihaja od goríc.
Tako namreč domačini imenujejo griče, ki so davno nastali na dnu Panonskega morja in se potem dvignili.
Mehko oblikovan peščeni svet so ljudje naselili v pradavnini in tod ostali. Čeprav do velikih evropskih mest ni zelo daleč, je Goričko "napredek" zaobšel, tako da je ohranilo podobo, značilno za srednjo Evropo pred drugo svetovno vojno.
Tukajšnji najvišji vrh sicer sega nad morje le 418 metrov, pa vendar ponuja pogled na avstrijsko južno Gradiščansko - Naravni park Raab in slovensko Porabje in stražno krajino na Madžarskem - Narodni park Őrség - prostor trideželnega parka, ki je bil zmeraj stičišče kultur in narodov.

Termini NASLEDNJIH pohodov ob POLNI LUNI:
ponedeljek, 21.1.2019 / torek, 19.2.2019 / četrtek, 21.3.2019 / petek, 19.4.2019 / sobota, 18.5.2019

leta 2009

l.2009

Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Špik nad Nosom
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Uršlja gora
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci

Grossglockner
Dachstein
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Gonžarjeva peč
Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju

Španski pregovor
Če je zdravnik tvoj prijatelj, snemi pred njim klobuk in ga pošlji sovražniku.

Friedrich Nietzsche
Vsak ima ravno toliko samovšečnosti, kolikor mu manjka razuma.