poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Dobrač 2166 m

Odhod:   nedelja, 2. december 2018 [ 04:30]
Težavnost:   Srednje zahtevna
Vodnik:   Ciril Ambrož
Država: Avstrija
Gorovje: Ziljske Alpe
Višina: 2166 m
Izhodišče: Rosstratte (1732 m)
Cilj: Dobrač (2166 m)
Ime poti: pešpot
Čas hoje: 2 h
Zahtevnost: lahka označena pot
Zahtevnost smučanja: ni podatka
Višinska razlika: 434 m
Višinska razlika po poti: 515 m

Priporočena oprema (zima): cepin, dereze
Hrana: iz nahrbtnika
Odhod iz Ormoža (iz pred planinske sobe na Vrazovi 12) ob 04:30 uri
Vrnitev: do 19 ure

Opis gore:

Dobrač je masivno pogorje, ki se nahaja zahodno od Beljaka. Njegov najvišji vrh je 2166m visok Kuhriegel, katerega pa se je prijelo ime Dobrač ali po nemško Dobratsch.
Na vrhu stoji križ, le nekaj metrov pod njim pa slovenska cerkvica. Dobrač pa ima dva skoraj enako visoka vrhova, ki sta med seboj oddaljena le dobrih 30m. Na vzhodnem od teh dveh vrhov pa se nahaja najvišja cerkev v Evropi.
Le nekaj deset metrov pod obema vrhovoma pa se nahaja planinski dom (Ludvig - Walter Hutte) v bližini katerega pa stoji 160m visok televizijski stolp, ki je viden že od daleč.
Pogledi:
Belopeška jezera / Laghi di Fusine, Dobrač/Dobratsch, Jezero Jasna, Korensko sedlo, Kranjska Gora, Kranjska Gora (Podkoren (vrtljiva kamera)), Kranjska Gora (Podkoren), Kranjska Gora (Vaški trg), Kranjska Gora (vrtljiva kamera), Mojčin dom na Vitrancu, Peč - Tromeja, Planica, Pri Jalnu / Fusine Laghi, Rateče, Rateče (smučišče Macesnovec), Trbiž/Tarvisio, Verditz, Žabnice / Camporosso in Valcanale

Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Špik nad Nosom
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Uršlja gora
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci

Grossglockner
Dachstein
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Gonžarjeva peč
Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju

Navada je druga narava.
Usus est altera natura.

Albert Einstein
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež.