Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Dobrač 2166 m

Odhod:   nedelja, 2. december 2018 [ 04:30]
Težavnost:   Srednje zahtevna
Vodnik:   Ciril Ambrož
Država: Avstrija
Gorovje: Ziljske Alpe
Višina: 2166 m
Izhodišče: Rosstratte (1732 m)
Cilj: Dobrač (2166 m)
Ime poti: pešpot
Čas hoje: 2 h
Zahtevnost: lahka označena pot
Zahtevnost smučanja: ni podatka
Višinska razlika: 434 m
Višinska razlika po poti: 515 m

Priporočena oprema (zima): cepin, dereze
Hrana: iz nahrbtnika
Odhod iz Ormoža (iz pred planinske sobe na Vrazovi 12) ob 04:30 uri
Vrnitev: do 19 ure

Opis gore:

Dobrač je masivno pogorje, ki se nahaja zahodno od Beljaka. Njegov najvišji vrh je 2166m visok Kuhriegel, katerega pa se je prijelo ime Dobrač ali po nemško Dobratsch.
Na vrhu stoji križ, le nekaj metrov pod njim pa slovenska cerkvica. Dobrač pa ima dva skoraj enako visoka vrhova, ki sta med seboj oddaljena le dobrih 30m. Na vzhodnem od teh dveh vrhov pa se nahaja najvišja cerkev v Evropi.
Le nekaj deset metrov pod obema vrhovoma pa se nahaja planinski dom (Ludvig - Walter Hutte) v bližini katerega pa stoji 160m visok televizijski stolp, ki je viden že od daleč.
Pogledi:
Belopeška jezera / Laghi di Fusine, Dobrač/Dobratsch, Jezero Jasna, Korensko sedlo, Kranjska Gora, Kranjska Gora (Podkoren (vrtljiva kamera)), Kranjska Gora (Podkoren), Kranjska Gora (Vaški trg), Kranjska Gora (vrtljiva kamera), Mojčin dom na Vitrancu, Peč - Tromeja, Planica, Pri Jalnu / Fusine Laghi, Rateče, Rateče (smučišče Macesnovec), Trbiž/Tarvisio, Verditz, Žabnice / Camporosso in Valcanale

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom
Dachstein
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš

Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža

Slovenski pregovor
Tudi slepa kura zrno najde.

Friedrich Nietzsche
Kako malo imamo domišljije za bolečine, ki jih povzročamo drugim.