Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Triglav

Odhod:   sobota, 21. julij 2018 [ 06:00 ]
Prihod:   nedelja, 22. julij 2018
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Srednje zahtevna
TRIGLAV
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Prijave do 14.07.2018
Odhod v soboto zjutraj ob 6:00 iz pred gradu v Ormožu Bodo tudi vmesna pobiranja!!
način prevoza: s kombijem ali minibusom – odvisno od števila prijav Cena prevoza: odvisna od števila prijav ! (ccal:20€)

Izhodišče: Aljažev dom v Vratih (1015 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 46,4128°N / 13,8466°E
Cilj: Triglav (2864 m)
Ime poti: čez Prag
težavnostna stopnja: zelo zahtevna pot: zahtevna pot odvisno od udeleženih

Čas hoje: 6 h
Zahtevnost: zahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Prenočišče: koča na Kredarici
Hrana: iz nahrbtnika in v koči
Obvezna VODa min.2 l.
Oprema:
ustrezna gorniška-shojena obutev, palice, rezervna oblačila, sončna očala in krema, planinska izkaznica s plačano članarino za 2018, osebna izkaznica ter po želji še fotoaparat, samovarovalni komplet, rokavice in čelada

Višinska razlika: 1849 m
Višinska razlika po poti: 1850 m
Zemljevid: Triglav 1:25.000

Opis gore:
Triglav je 2864 m visoka gora, ki se nahaja v osrčju Julijskih Alp. Z omenjeno višino je Triglav najvišja gora na ozemlju Slovenije, hkrati pa je tudi najvišja gora v Julijskih Alpah.
Na vrhu stoji Aljažev stolp, katerega je leta 1895 postavil Jakob Aljaž, takratni župnik na Dovjem. V Aljaževem stolpu lahko v primeru nevihte vedri do 5 ljudi.
Sicer pa je danes Aljažev stolp zaščiten kot kulturni spomenik in kot tak zelo pomemben pri ohranjanju kulturne dediščine.
Triglav je svoj prvi obisk dočakal 26.8.1778, ko so se na vrh povzpeli štirje srčni možje, katerih spomenik stoji v Bohinju.
Ti srčni možje so bili Luka Korošec, Matevž Kos, Štefan Rožič in Lovrenc Willomitzer.
Sicer pa se nam z vrha Triglava odpre lep razgled, ki seže vse od Jadranskega morja, prek Dolomitov in Visokih Tur do Karavank, Kamniško Savinjskih Alp, Pohorja, prek skoraj celotne Slovenije do najvišjih vrhov Julijskih Alp.

Na Triglav 20.03.2018-Damjan

20.03.2018

21.07.2018

Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Poletni tabor v Podljubelju
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik
Jungfrao, Monsch
Triglav iz Zadnjice
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom

Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža
Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Avstrija, po Studelgratu na Grossglokner 3798 m
Visoka Martuljška Ponca
Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč
Golica

Prizadeta čistost se ne more popraviti z nikakršno umetnostjo.
Laesa pudicitia est nulla reparabilis arte.

John F. Kennedy
Ne sprašujte, kaj vaša dežela lahko stori za vas, vprašajte, kaj vi lahko storite zanjo.