Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Triglav

Odhod:   sobota, 21. julij 2018 [ 06:00 ]
Prihod:   nedelja, 22. julij 2018
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Srednje zahtevna
TRIGLAV
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Prijave do 14.07.2018
Odhod v soboto zjutraj ob 6:00 iz pred gradu v Ormožu Bodo tudi vmesna pobiranja!!
način prevoza: s kombijem ali minibusom – odvisno od števila prijav Cena prevoza: odvisna od števila prijav ! (ccal:20€)

Izhodišče: Aljažev dom v Vratih (1015 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 46,4128°N / 13,8466°E
Cilj: Triglav (2864 m)
Ime poti: čez Prag
težavnostna stopnja: zelo zahtevna pot: zahtevna pot odvisno od udeleženih

Čas hoje: 6 h
Zahtevnost: zahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Prenočišče: koča na Kredarici
Hrana: iz nahrbtnika in v koči
Obvezna VODa min.2 l.
Oprema:
ustrezna gorniška-shojena obutev, palice, rezervna oblačila, sončna očala in krema, planinska izkaznica s plačano članarino za 2018, osebna izkaznica ter po želji še fotoaparat, samovarovalni komplet, rokavice in čelada

Višinska razlika: 1849 m
Višinska razlika po poti: 1850 m
Zemljevid: Triglav 1:25.000

Opis gore:
Triglav je 2864 m visoka gora, ki se nahaja v osrčju Julijskih Alp. Z omenjeno višino je Triglav najvišja gora na ozemlju Slovenije, hkrati pa je tudi najvišja gora v Julijskih Alpah.
Na vrhu stoji Aljažev stolp, katerega je leta 1895 postavil Jakob Aljaž, takratni župnik na Dovjem. V Aljaževem stolpu lahko v primeru nevihte vedri do 5 ljudi.
Sicer pa je danes Aljažev stolp zaščiten kot kulturni spomenik in kot tak zelo pomemben pri ohranjanju kulturne dediščine.
Triglav je svoj prvi obisk dočakal 26.8.1778, ko so se na vrh povzpeli štirje srčni možje, katerih spomenik stoji v Bohinju.
Ti srčni možje so bili Luka Korošec, Matevž Kos, Štefan Rožič in Lovrenc Willomitzer.
Sicer pa se nam z vrha Triglava odpre lep razgled, ki seže vse od Jadranskega morja, prek Dolomitov in Visokih Tur do Karavank, Kamniško Savinjskih Alp, Pohorja, prek skoraj celotne Slovenije do najvišjih vrhov Julijskih Alp.

Na Triglav 20.03.2018-Damjan

20.03.2018

21.07.2018

Lunin pohod: Sv.Tomaž-Gomila-Sv.Tomaž
Debela Peč ali Pršivec
Stolpnik
Lunin pohod: Ormož-Litmerk-Lešniški Vrh-Dobrava-Ormož

Lunin pohod: Ormož-Sv.Tomaž-Gomila-Sv.Tomaž
Uršlja gora
LUNIN POHOD 2019
Dan planincev Podravja na Rogli
Montaž, Viš
Montaž, Špik in Hude police
Špik nad Nosom
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Grossglockner
Dachstein

Bolje je prehiteti kot biti prehiten.
Praevenire melius est quam praeveniri.

Louis Pasteur
Vino je najbolj zdrava in higienska pijača.