Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Grossglokner

Odhod:   ponedeljek, 10. junij 2019 [ 04:00 ]
Prihod:   torek, 11. junij 2019
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
10. in 11. avgust 2019

Visokogorska ledeniška tura Grossglockner - 3798

Grossglockner, Veliki Klek. Najvišji vrh Avstrije (3798 m) in kralj Vzhodnih Alp.
Vzpon po grebenu Studlgrat
VSPON BO 23 IN 24.06.2018!

PRIJAVE DO 20.06.2018(KUKOVEC MARJAN)

TEŽAVNOST:
Zahtevna visokogorska ledeniška tura.

PRIMERNOST:
Za gornike z dobro fizično pripravljenostjo, znanjem plezanja v skali ter uporabe cepina in derez.

VIŠINSKA RAZLIKA: 2200m, od koče Studlhutte do vrha je 1000 višinskih metrov.
OPIS POTI:
1. dan: Odhod iz Ormožav dopoldanskem času. Prehod skozi predor Karavanke do Lienza in dalje do izhodiščnega kraja Kals.
Iz Kalsa je še 3 km po cesti do velikega parkirišča Locknerhaus, kjer se tudi začne naša tura.
Do tu je približno 4 ure vožnje. Locknerhaus – Locknerhutte 1 ura hoje.
Locknerhutte - Studlhutte (2801 m) 3 ure hoje. Priprava na turo za naslednji dan, večerja in nočitev. 2. dan: V zgodnji jutranji uri (ob štirih) nadaljujemo turo. Od koče se čez skrotje vzpnemo do ledenika Teischnitzkees in po njem do vstopnega mesta v grebenu. Do tu je pribljižno 2 uri hoje. Ves čas vzpona- plezanja se bomo držali v smeri grebena vse do vrha. Plezanje je na nekaterih deli dokaj zahtevno in izpostavljeno. Težavnost je ves čas konstantna in ne popusti vse do vrha. Iz vrha sestopimo po običajnem pristopu.
PREDVIDENI ČASI:
1.dan: 3-4 ur hoje, 2. dan:10-12 ur hoje ( 2 uri dostopa, 5 ur plezanja, 4-5 ur sestopa)

ZBORNO MESTO:
Po dogovoru ob prijavi

NAČIN PREVOZA:
Kombi
CENA Prevoza,cestnine (60€)

OPREMA:
Plezalni pas, 2 vponki z matico, 2 pomožni vrvici, cepin,dereze, čelada, čelna svetilka, zaščitna sončna očala, zaščitna krema, obleka za zimske razmere.
OSTALI STROŠKI:
Prevoz Ormož – Locknerhaus –Ormož, vinjeta,gorska cesta, enkrat polopenzion v koči Sthudlhutte, hrana ter prevoz in prenočevanje .
PRIJAVE:
Do ponedeljka, 18. 6. 2018

Lunin pohod: Sv.Tomaž-Gomila-Sv.Tomaž
Debela Peč ali Pršivec
Stolpnik
Lunin pohod: Ormož-Litmerk-Lešniški Vrh-Dobrava-Ormož

Lunin pohod: Ormož-Sv.Tomaž-Gomila-Sv.Tomaž
Uršlja gora
LUNIN POHOD 2019
Dan planincev Podravja na Rogli
Montaž, Viš
Montaž, Špik in Hude police
Špik nad Nosom
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Grossglockner
Dachstein

Kdor preveč dokazuje, nič ne dokaže.
Qui nemium probat, nihil probat.

Robert Browning
Resnica je v nas samih, ne prihaja od zunaj.