Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Javornik nad Črnim vrhom

Odhod:   sobota, 2. junij 2018 [ 05:00]
Javornik nad Črnim vrhom

Država: Slovenija
Gorovje: Goriško, Notranjsko in Snežniško hribovje
Višina: 1240 m
Širina/Dolžina: 45,89589°N / 14,07173°E

Opis gore:

Javornik je z gozdom poraščen vrh, ki se nahaja jugovzhodno od Črnega vrha. Na vrhu pa so leta 1972 postavili razgledni stolp, ki sega nad krošnje dreves tako, da se nam z vrha odpre lep razgled. Ob lepem vremenu se vidijo Dolomiti, Karnijske in Julijske Alpe, Karavanke, Kamniško Savinjske Alpe in Snežnik. Med omenjenimi vrhovi pa vidimo Škofjeloško in Cerkljansko hribovje, del ljubljanske kotline, notranjsko hribovje in del Tržaškega zaliva.
Vzpon na stolp je v mokrem nevaren za zdrs in je na lastno odgovornost.

VABILO NA IZLET

PO DALJŠEM ČASU SPET IZLET V GORE, TOKRAT ZA UDELEŽENCE, KI GREJO BOLJ POČASI!!

Na pot se odpravimo v soboto zjutraj ob 5 uri iz pred gradu v Ormožu. Cena: odvisna od števila udeležencev!
8 udeleženih = 20€
20 udeleženih = 26€
Obvezna prijava in predplačilo do 31. maja!

Lepo vabljeni!

Tečaj gorništva za zahtevne snežne ture na Vršiču
Kašna planina
Raduha iz Loke