Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Lunin pohod: Ormož-Donačka gora

Odhod:   ponedeljek, 30. april 2018 [ 16:00]
DONAČKA GORA 30.04.2018

Donačka gora je vrh, ki se nahaja severno od Rogatca.
Z vrha, ki geografsko spada med Karavanke je lep razgled po bližnji in daljni okolici. Z zahodnega vrha na katerem je postavljen visok kamnit križ se lepo vidi Boč z okolico, ob lepem vremenu pa pogled seže od osrednjih Kamniško Savinjskih Alp do Pohorja. Na zahodnem vrhu je tudi vpisna skrinjica in slovenska zastava.
Delno že omenjeno ima Donačka gora dva med seboj skoraj enako visoka vrhova, zahodnega in vzhodnega. Večina planincev vzpon konča na zahodnem vrhu, le redki pa vzpon podaljšajo na 20 minut oddaljen vzhodni tehnično bolj zahteven vrh. Na vzhodni vrh pa lahko pridemo tudi po krajši plezalni poti.

Tokrat se na pot odpravimo v ponedeljek popoldne ob 16 uri , tako da na izhodišče pridemo do 17 ure!
Potek poti: Ormož ( zberemo se pred HOTELOM)ob 15:45 in se peljemo do Stoperc od koder nadaljujemo peš do Rudijevega doma in na vrh.Sestop je po isti poti.

Domov se vrnemo do 22 ure!
Cena: prevoz pri zasedbi avtobusa (45 pohodnikov)= 6€
30 pohodnikov= 8€
20 pohodnikov = 12€
8 pohodnikov = 10€

Pohod vodi Marjan Kukovec 041698741
Tokrat so zaželjene prijave do torka 24.04.2018!

Obutev: primerna za sredogorje!
Priporočljiva svetilka in pohodne palice, kateri jih uporabljate.

LEPO VABLJENI!!

30.04.2018

Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Poletni tabor v Podljubelju
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik
Jungfrao, Monsch
Triglav iz Zadnjice
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom

Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža
Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Avstrija, po Studelgratu na Grossglokner 3798 m
Visoka Martuljška Ponca
Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč
Golica

Španski pregovor
V vojni, na lovu in v ljubezni - tisoč bolečin za en užitek.

George Bernard Shaw
Šalim se tako, da povem resnico. To je najbolj smešna šala.