Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Golte

Odhod:   sobota, 12. maj 2018 [ 06:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
Razpis:   PDF file (celoten razpis z vsemi podrobnejšimi podatki)
Pot po Golteh- Boskovec 1587m

12.5.2018

Izhodišče: Alpski vrt Golte
Čas hoje: 4 ure
Zahtevnost: lahka delno označena pot
Višinska razlika: 380 m
Hrana: iz nahrbtnika in v koči
Oprema: vremenu primerna oblačila in pohodna obutev – čevelj z narebrenim podplatom
Odhod iz Ormoža: z avtobusom izpred ormoškega gradu ob 7.00
Vrnitev v Ormož: predvidoma od 18.00 do 19.00
Cena prevoza: otroci člani PD Ormož 8 €, nečlani 11 €;
odrasli člani PD Ormož 10 €, nečlani 13 €
Prijava: do torka, 8. 5. 2018 pri mentorjih planinskih krožkov:
Osnovna šola Ormož: Stanka Hebar
Osnovna šola Središče ob Dravi: Marko Juršič
Osnovna šola Sv.Tomaž:Silva Rakuša
In v pisarni društva ob petkih med 19 in 21 uro!

Na izlet se bomo odpravili z avtobusom. Peljali se bomo skozi Mozirje do Alpskega vrta, ki je pod hotelom Golte in tam izstopili ter pot nadaljevali peš proti hotelu Golte. Na našem pohodu bomo priča mnogim dih jemajočim zanimivostim, ki so delo matere narave ali človeških rok. Ogledali si bomo spominsko ploščo, ki obeležuje prebeg prvega helikopterja bivše JLA in mesto, kjer je v zimi 1944 XIV. divizija prešla planoto Golte, nato pa se bomo povzpeli na vrh Medvedjak (1573 m). Od tam se bomo malce spustili in pot nas bo pripeljali do umetnega jezera, pri katerem stoji gostišče Trije ploti.
Od tam se bomo podali proti pašniku na zahodno stran planine, kjer nas bo pot vodila do pastirskega stanu, vse do točke Jezerca, kjer je še mogoče uživati v pristni tišini ob pogledu na neokrnjeno naravo. Od tam pa se bomo nato povzpeli na najvišji vrh planote Golte, ki je naš glavni cilj, imenovan Boskovec (1.588 m).
Iz Boskovca se bomo spustili do Mozirske koče, ki je dve leti nazaj praznovala 120-letnico obstoja. Na koči si bomo privoščili počitek in lahko se boste okrepčali s toplim obrokom. Tisti, ki vam bo ostalo še kaj energije pa se lahko podamo ogledat še jamo Ledenico, ki zaradi svoje lege omogoča tvorbo in ohranjanje ledu preko celega leta. Če pa bo še kdo zainteresiran si lahko na koncu ogledamo še Alpski vrt, kjer rastejo divje rastline, ki jih srečujemo v gorskem svetu med skalami in imajo v sebi posebno lepoto. Uspevajo v težkih pogojih, v razpokah in na skalnatih policah.

Od tu se bomo odpravili do avtobusa, ki nas bo čakal na točki kjer nas je odložil in se počasi odpeljali proti domu. Predviden prihod v Ormož med 18.00 in 19.00.

Na povezavi: fotografije: Janko Juršič so dosegljive dodatne fotografije izleta.

Začetek poti

Na smučišču

Trije ploti

Boskovec - 1587 m

Dëš gre (pa toča), pa treska, pa še marelo za süho vreme

Malo mokri, dober bograč, ričet in friški kruh.

Ledenica

Velko poučnih vsebin v Alpskem vrtu

Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Toblacha
Logarska dolina - Dom pod Storžičem
Sedmera Jezera-Lepo Špičje
Skuta
SEDMERA TRIGLAVSKA JEZERA
Kot-Vrbanove špice-Rjavina-Kot
Poletni tabor Podvolovljek
Triglav (Čez Prag)
Gonžarjeva peč

Greben Devic na Dleskovški planoti
Lunin pohod na ČOKLEČEVO GORO
Golica
Med goricami od Osnovne šole v Ivanjkovcih čez Cerovec Stanka Vraza na Jeruzalem Mali Brebrovnik,Svetinje do Ivanjkovec
Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč
Kolesarjenje po OPP
Begunjščica, Spodnji Plot
Korčula
Krim
Kolesarjenje Ormož-Koprivnica-Ormož (ob Dravi)

Nobenega dneva brez črte.
Nulla dies sine linea.

Albert Camus
Med prijatelji ne šteje tisto, kar je izgovorjeno, ampak tisto, česar ni treba izreči.