Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Olimje –predšolski otroci in starši

Odhod:   sobota, 24. marec 2018 [ 07:00]
Olimje

Izlet je v soboto 24. marca 2018
Prijave: v vrtcih pri mentorjih planinske vzgoje!
IZLET z predšolskimi otroci iz vrtcev : Miklavž pri Ormožu,Koga,Središča ob Dravi,Ormoža in sv.Tomaža
Za otroke je raj! Spodaj so toplice, pravljice, čokoladnica, zgoraj pa damjaki in mufloni jedo iz rok!
je kraj v Občini Podčetrtek ob vznožju Kozjanskega hribovja.
Kot naselbina je Olimje prvič omenjeno leta 1208, vendar pa je bil na tem območju že v začetku 11. stoletja zgrajen grad.

Pri baročni župnijski cerkvi Marijinega vnebovzetja se v gradu Olimje nahaja tretja najstarejša lekarna v Evropi. Okolica je prepredena z vinskoturistično cesto, ob kateri so kmečki turizmi in kmetije, ki postrežejo z domačimi kmetijskimi pridelki. V naselju se nahaja tudi manufaktura čokolade, t. i. »Čokoladnica« nedaleč pa še igrišče za golf. Na mednarodnem hortikulturnem tekmovanju Entente Florale 2009 je Olimje prejelo zlato priznanje za urejenost v kategoriji vasi, skupaj še s petimi evropskimi vasmi.
Na grebenu, pod skrivnostno Rudnico, le nekaj deset metrov nad samostanom z znamenito tretjo najstarejšo lekarno v Evropi, se že vrsto let dopolnjuje pestra turistična ponudba.

Najprej vam nasproti pritečejo jeleni damjaki in mufloni, če pa so morda zadržani, jih prikliče gospodar z ljubkovalnim imenom: "Pikaaaa, Pikiiii....", kot poslastico pa dobijo še koruzo.
Jelenjad se prosto giblje po okoli 8 hektarov velikem ograjenem gojišču

24.03.2018

Tabor mladih planincev pri Veliki Nedelji
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Toblacha
Logarska dolina - Dom pod Storžičem
Sedmera Jezera-Lepo Špičje
Skuta
SEDMERA TRIGLAVSKA JEZERA
Kot-Vrbanove špice-Rjavina-Kot
Poletni tabor Podvolovljek
Triglav (Čez Prag)
Gonžarjeva peč

Greben Devic na Dleskovški planoti
Lunin pohod na ČOKLEČEVO GORO
Golica
Med goricami od Osnovne šole v Ivanjkovcih čez Cerovec Stanka Vraza na Jeruzalem Mali Brebrovnik,Svetinje do Ivanjkovec
Lunin pohod: Ormož-Stanovno-Runeč
Kolesarjenje po OPP
Begunjščica, Spodnji Plot
Korčula
Krim
Kolesarjenje Ormož-Koprivnica-Ormož (ob Dravi)

Ženska je začetek in konec svoje družine.
Multa familiae suae et caput et finis est.

Platon
Zakaj se bati smrti, razen če si pripisujete vedenje, ki ga človek nima?