Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Dražgoše iz PASJE RAVNI

PASJA RAVAN-DRAŽGOŠE

Odhod:   sobota, 13. januar 2018 [ 16:00 ]
Prihod:   nedelja, 14. januar 2018
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zahtevna
Vabljeni v Dražgoše

Organizacijski komite za prireditve Po stezah partizanske Jelovice vabi na osrednjo slovesnost in 61. prireditev Po stezah partizanske Jelovice ob 76. obletnici dražgoške bitke. Slovesnost bo pri spomeniku v Dražgošah v nedeljo, 14. januarja 2018, ob 12. uri. Slavnostna govornica bo Lara Jankovič, dramska igralka in aktivistka. V kulturnem programu bodo sodelovali Komorni zbor Slovenskega prosvetnega društva Borovlje, Operni pevci Tone Habjan, Rok Bavčar, Klemen Kelih, harmonikar Nejc Jemcem in dramski igralec Aljoša Ternovšek. Program bo vodila Damjana Peternelj.

Mi se bomo udeležili pohoda s Pasje ravni v Dražgoše!

Z vožnjo nadaljujemo vse do, kmetije pri Koširju na Pasji ravni (izhodišče), kjer se tudi prijavi na pohod, ter se plača startnina. V startnino je vštet topel napitek, na cilju pa topla malica, žig in priznanje pohoda.

Pohod je dolg caa. 32 km in poteka iz Pasje ravni, po gozdnih poteh in brezpotju v Zminec, naprej do Breznice pod Lubnikom (počitek), spust v Praprotno, nadaljevanje skozi Ševlje in Zabrekve (počitek), Dražgoše.

Začetek pohoda je med 22. in 23. uro in ga določi organizator (vodstvo) pohoda. Pohod traja od 10 do 12 ur, večji del v nočnih urah, strnjeni koloni in je primeren le za planince z dobro kondicijo.
Za pohod priporočamo topla oblačila, dobro obutev, v primeru pomrznjenega snega dereze, palice, obvezna čelna svetilka!

Pohod poteka ob vsakem vremenu!

Vsak udeleženec hodi na lastno odgovornost!

Odhod iz pred gradu v Ormožu ob ob 17 uri

Povratek: V nedeljo 14.1.2018 do 17.00 ure

Stroški: caa. 20€ prevoz ((8udel.)odvisno od števila prijav)
15€ štartnina (čaj med potjo in enolončnica v Dražgošah)
Oprema: planinski čevlji, čelna svetilka, topla oblačila, pohodne palice, vetrovka, ...
planinsko izkaznico z plačano članarino, (do konec Januarja še velja od leta 2017)
Hrana in pijača: z nahrbtnika, med potjo čaj na koncu pohoda pa enolončnica
Pohod Vodi: Marjan Kukovec

Delati je moliti.
Laborare est orare.

Friedrich Nietzsche
Kar delamo, ne bodo nikoli razumeli in vedno sprejemali in grajali.