Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Dražgoše iz Pasje ravni

PASJA RAVAN-DRAŽGOŠE-pohod Po poti Cankarjevega bataljona s Pasje ravni v Dražgoše

Odhod:   sobota, 12. januar 2019 [ 17:00 ]
Prihod:   nedelja, 13. januar 2019
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Vabljeni v Dražgoše

Organizacijski komite za prireditve Po stezah partizanske Jelovice vabi na osrednjo slovesnost in 62. prireditev Po stezah partizanske Jelovice ob 77. obletnici dražgoške bitke. Slovesnost bo pri spomeniku v Dražgošah v nedeljo, 13. januarja 2019, ob 12. uri.

Mi se bomo udeležili pohoda s Pasje ravni v Dražgoše!

Z vožnjo nadaljujemo vse do, kmetije pri Koširju na Pasji ravni (izhodišče), kjer se tudi prijavi na pohod, ter se plača startnina. V startnino je vštet topel napitek, na cilju pa topla malica, žig in priznanje pohoda.

Pohod je dolg caa. 32 km in poteka iz Pasje ravni, po gozdnih poteh in brezpotju v Zminec, naprej do Breznice pod Lubnikom (počitek), spust v Praprotno, nadaljevanje skozi Ševlje in Zabrekve (počitek), Dražgoše.

Začetek pohoda je med 22. in 24. uro in ga določi organizator (vodstvo) pohoda. Pohod traja od 10 do 12 ur, večji del v nočnih urah, strnjeni koloni in je primeren le za planince z dobro kondicijo.
Za pohod priporočamo topla oblačila, dobro obutev, v primeru pomrznjenega snega dereze, palice, obvezna čelna svetilka!

Pohod poteka ob vsakem vremenu!

Vsak udeleženec hodi na lastno odgovornost!

Odhod iz pred gradu v Ormožu ob ob 17 uri

Povratek: V nedeljo 13.1.2019 do 17.00 ure

Stroški: caa. 20€ prevoz ((8udel.)odvisno od števila prijav)
15€ štartnina (čaj med potjo in enolončnica v Dražgošah)
Oprema: planinski čevlji, čelna svetilka, topla oblačila, pohodne palice, vetrovka, ...
planinsko izkaznico z plačano članarino, (do konec Januarja še velja od leta 2018)
Hrana in pijača: z nahrbtnika, med potjo čaj na koncu pohoda pa enolončnica
Pohod Vodi: Marjan Kukovec
Prijava v Informacije: Marjan Kukovec 041/698-741
Prijave najkasneje do 06.01.2019 , ali do zasedbe mest
Organizator: Planinsko društvo Škofja Loka

Iz Žirov do Dražgoš 2017

32km-potek letošnjega pohoda

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom
Dachstein
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš

Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža

Amharski pregovor
Resnica se počasi jasni, tako kot se počasi dani.

Arthur Schopenhauer
Več bolečin povzroči misel na smrt kot sama smrt.