izlet: Golte Izlet Golte: Dragi starši in ostali udeleženci izleta. Na koncu opisa sem dodal povezavo do mojih fotografij. Na voljo za ogled in prenos bodo do 1.6.2018. V kolikor jih imate namen kjerkoli objaviti (Facebook...) me obvezno navedite kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdav, Janko Juršič
Taborni časopis 2017 Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: V zavihku dogodki je spet na voljo Taborni časopis z letošnjega tabora. Vzemite si čas in poglejte: tisti, ki ste bili tam, da se spomnite kako je bilo, tisti, ki pa niste bili tam pa, da boste videli kaj ste zamudili.
fotografije - tabor: popravljena povezava Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: tabor DB
planinski tabor - fotografije Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Na povezavi tabor DB bodo do konca avgusta dosegljive moje fotografije iz planinskega tabora. Lahko si jih prenesete na svoj računalnik, pri objavah na Facebooku in ostalih socialnih omrežjih pa obvezno navedite mene, kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor - 5.dan Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Po dopoldanskem dežju, smo se pomerili v orientacijskem teku ter se popoldan odpravili do bližnjega balvana, kjer smo se poskusili v varovanem plezanju. Nekateri smo se odpravili tudi bo balvana Lepi kamen. Sledi še zadnje druženje ob tabornem ognju. Lep planinski pozdrav. Janko Juršič

Dražgoše iz PASJE RAVNI

PASJA RAVAN-DRAŽGOŠE

Odhod:   sobota, 13. januar 2018 [ 16:00 ]
Prihod:   nedelja, 14. januar 2018
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zahtevna
Vabljeni v Dražgoše

Organizacijski komite za prireditve Po stezah partizanske Jelovice vabi na osrednjo slovesnost in 61. prireditev Po stezah partizanske Jelovice ob 76. obletnici dražgoške bitke. Slovesnost bo pri spomeniku v Dražgošah v nedeljo, 14. januarja 2018, ob 12. uri. Slavnostna govornica bo Lara Jankovič, dramska igralka in aktivistka. V kulturnem programu bodo sodelovali Komorni zbor Slovenskega prosvetnega društva Borovlje, Operni pevci Tone Habjan, Rok Bavčar, Klemen Kelih, harmonikar Nejc Jemcem in dramski igralec Aljoša Ternovšek. Program bo vodila Damjana Peternelj.

Mi se bomo udeležili pohoda s Pasje ravni v Dražgoše!

Z vožnjo nadaljujemo vse do, kmetije pri Koširju na Pasji ravni (izhodišče), kjer se tudi prijavi na pohod, ter se plača startnina. V startnino je vštet topel napitek, na cilju pa topla malica, žig in priznanje pohoda.

Pohod je dolg caa. 32 km in poteka iz Pasje ravni, po gozdnih poteh in brezpotju v Zminec, naprej do Breznice pod Lubnikom (počitek), spust v Praprotno, nadaljevanje skozi Ševlje in Zabrekve (počitek), Dražgoše.

Začetek pohoda je med 22. in 23. uro in ga določi organizator (vodstvo) pohoda. Pohod traja od 10 do 12 ur, večji del v nočnih urah, strnjeni koloni in je primeren le za planince z dobro kondicijo.
Za pohod priporočamo topla oblačila, dobro obutev, v primeru pomrznjenega snega dereze, palice, obvezna čelna svetilka!

Pohod poteka ob vsakem vremenu!

Vsak udeleženec hodi na lastno odgovornost!

Odhod iz pred gradu v Ormožu ob ob 17 uri

Povratek: V nedeljo 14.1.2018 do 17.00 ure

Stroški: caa. 20€ prevoz ((8udel.)odvisno od števila prijav)
15€ štartnina (čaj med potjo in enolončnica v Dražgošah)
Oprema: planinski čevlji, čelna svetilka, topla oblačila, pohodne palice, vetrovka, ...
planinsko izkaznico z plačano članarino, (do konec Januarja še velja od leta 2017)
Hrana in pijača: z nahrbtnika, med potjo čaj na koncu pohoda pa enolončnica
Pohod Vodi: Marjan Kukovec

Kolesarska pot Parenzana
Gore z vlakom
Bohor

Vsi zli primeri so nastali iz dobrih stvari.
Omnia mala exempla ex rebus bonis orta sunt.

William Shakespeare
Dobro vino je najboljši prijatelj.