Taborni časopis 2017 Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: V zavihku dogodki je spet na voljo Taborni časopis z letošnjega tabora. Vzemite si čas in poglejte: tisti, ki ste bili tam, da se spomnite kako je bilo, tisti, ki pa niste bili tam pa, da boste videli kaj ste zamudili.
fotografije - tabor: popravljena povezava Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: tabor DB
planinski tabor - fotografije Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Na povezavi tabor DB bodo do konca avgusta dosegljive moje fotografije iz planinskega tabora. Lahko si jih prenesete na svoj računalnik, pri objavah na Facebooku in ostalih socialnih omrežjih pa obvezno navedite mene, kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor - 5.dan Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Po dopoldanskem dežju, smo se pomerili v orientacijskem teku ter se popoldan odpravili do bližnjega balvana, kjer smo se poskusili v varovanem plezanju. Nekateri smo se odpravili tudi bo balvana Lepi kamen. Sledi še zadnje druženje ob tabornem ognju. Lep planinski pozdrav. Janko Juršič
Planinski tabor - 4.dan Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Po noči,ki smo jo prespali v koči na Kokrskem sedlu, se je zjutraj ekipa mlajših planincev odpravila v spremstvu vodnikov v dolino. Ostali smo se odpravili na Kalško goro in se nato po drugi poti spustili do tabora. V taboru nas je vse pričakalo kosilo, po katerem smo proslavili rojstni dan Cirila Ambroža. Sledi prosto popoldne v znamenju iger in delavnic. Lep planinski pozdrav. Janko Juršič

Grand Paradiso 4061m

Odhod:   sreda, 6. september 2017 [ 03:00 ]
Prihod:   četrtek, 7. september 2017
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Gran Paradiso (4061m)
Dvodnevna gorniška tura - Osameli mogotec .
Edinstven vzpon na ponosnega štiritisočaka Alp - prelep razgled na Mont Blanc

Nacionalni park Grand Paradiso spada v Grajiške Alpe, ki ležijo v skrajnem severozahodu Italije,vrh pa je bil prvič osvojen leta 1860.
Grand Paradiso nam ponuja veličastne poglede na Mont Blanc na severozahodu, peninski mejni greben na severovzhodu in gorovje Dauphine na jugozahodu.
Gran Paradiso je ob vsej svoji veličini hvaležna gora, saj gorniku ponudi tehnično nezahteven vzpon, solidno višino in neprecenljve občutke

Podrobni program
Prvi dan
V zgodnjih jutranjih urah bomo odšli iz Ormoža proti dolini Aoste na zahodu Italije in naprej proti dolini Val Savaranche do zaselka Pont, ki leži na 1960 metrih nadmorske višine.
Tu bomo napolnili nahrbtnike s potrebno opremo ter se odpravili do koče Vittorio Emanuele, ki leži na 2732 m.n.v, vzpon pa bo trajal 3 ure.
V koči, ki je nekaj posebnega po svoji obliki in lahko sprejme do 200 ljudi bomo prenočili.
Čas pred večerjo bomo izkoristili za trening hoje z derezami na bližnjem snegu ter se še dodatno aklimatizirali za lažji spanec.

Drugi dan

Po dobri aklimatizaciji, saj bomo spali na 2700 m.n.v se bomo zjutraj povzpeli na najvišji vrh Grajiških Alp Gran Paradiso, ki leži 4061 metrov nad morjem.
Vzpon ob ledeniku Grand Paradiso bo trajal 5 ur. Zadnji metri proti vršni piramidi so malo bolj zahtevni, a ponujajo prelepe razglede na najvišje vrhove Alp.
Na vrhu pa nas bo pričakal ob veličastnih skalnih blokih bel Marijin kip. Po osvojitvi vrha nas čaka spust v dolino do Ponta, ki traja 4 do 6 ur.
Obstaja tudi možnost spusta s smučmi. Po okrepčilu se bomo odpeljali proti domu, kamor bomo prispeli polni novih vtisov pozno zvečer.

Oprema

Obvezna tehnična oprema

zaščitna čelada
plezalni pas
najlonski trak 120cm
vponka z matico
lahek nahrbtnik 45 L
dobro uhojeni visoki gorski čevlji
dereze
cepin
pohodne palice
gamaše

Osebna oprema

potovalka za shranjevanje rezervne obleke, ki ostane v dolini čutara, termos steklenica
denar in dokumenti - izkaznica PZS
očala z dobro zaščito proti soncu
termoperilo z dolgimi rokavi
srajca ali puli na zadrgo
nogavice (pohodne)
termoflis ali pulover
nepremočljiva vetrovka ter vetrne hlače
kapa in rokavice, rezervne rokavice
čelna svetilka
Cena :Prevoz na izhodišče ture in povratek (okvirno; 63 EUR/osebo-kombi-7 oseb)
POLPENZION V KOČI = 46€!

Zimski vspon na Stolpnik
Novoletni pohod
Pohod ob Vinceku v Podgorcih
Antonov pohod 2018
LETNI OBČNI ZBOR ČLANOV
GROSSGLOKNER
LETNI OBČNI ZBOR

Strelovec
Po poteh krajevne skupnosti Miklavža pri Ormožu
UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI
Blegoš
Ta visoka Rosojanska pot
DAN PLANINCEV PODRAVJA

Nesreča odkriva, ali imaš prijatelja ali samo njegovo ime.
Amicum an nomen habeas, aperit calamitis.

Albert Schweitzer
Človek je premagal naravo prej, kot je naučil obvladati sebe.