Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Grand Paradiso 4061m

Odhod:   sreda, 6. september 2017 [ 03:00 ]
Prihod:   četrtek, 7. september 2017
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Gran Paradiso (4061m)
Dvodnevna gorniška tura - Osameli mogotec .
Edinstven vzpon na ponosnega štiritisočaka Alp - prelep razgled na Mont Blanc

Nacionalni park Grand Paradiso spada v Grajiške Alpe, ki ležijo v skrajnem severozahodu Italije,vrh pa je bil prvič osvojen leta 1860.
Grand Paradiso nam ponuja veličastne poglede na Mont Blanc na severozahodu, peninski mejni greben na severovzhodu in gorovje Dauphine na jugozahodu.
Gran Paradiso je ob vsej svoji veličini hvaležna gora, saj gorniku ponudi tehnično nezahteven vzpon, solidno višino in neprecenljve občutke

Podrobni program
Prvi dan
V zgodnjih jutranjih urah bomo odšli iz Ormoža proti dolini Aoste na zahodu Italije in naprej proti dolini Val Savaranche do zaselka Pont, ki leži na 1960 metrih nadmorske višine.
Tu bomo napolnili nahrbtnike s potrebno opremo ter se odpravili do koče Vittorio Emanuele, ki leži na 2732 m.n.v, vzpon pa bo trajal 3 ure.
V koči, ki je nekaj posebnega po svoji obliki in lahko sprejme do 200 ljudi bomo prenočili.
Čas pred večerjo bomo izkoristili za trening hoje z derezami na bližnjem snegu ter se še dodatno aklimatizirali za lažji spanec.

Drugi dan

Po dobri aklimatizaciji, saj bomo spali na 2700 m.n.v se bomo zjutraj povzpeli na najvišji vrh Grajiških Alp Gran Paradiso, ki leži 4061 metrov nad morjem.
Vzpon ob ledeniku Grand Paradiso bo trajal 5 ur. Zadnji metri proti vršni piramidi so malo bolj zahtevni, a ponujajo prelepe razglede na najvišje vrhove Alp.
Na vrhu pa nas bo pričakal ob veličastnih skalnih blokih bel Marijin kip. Po osvojitvi vrha nas čaka spust v dolino do Ponta, ki traja 4 do 6 ur.
Obstaja tudi možnost spusta s smučmi. Po okrepčilu se bomo odpeljali proti domu, kamor bomo prispeli polni novih vtisov pozno zvečer.

Oprema

Obvezna tehnična oprema

zaščitna čelada
plezalni pas
najlonski trak 120cm
vponka z matico
lahek nahrbtnik 45 L
dobro uhojeni visoki gorski čevlji
dereze
cepin
pohodne palice
gamaše

Osebna oprema

potovalka za shranjevanje rezervne obleke, ki ostane v dolini čutara, termos steklenica
denar in dokumenti - izkaznica PZS
očala z dobro zaščito proti soncu
termoperilo z dolgimi rokavi
srajca ali puli na zadrgo
nogavice (pohodne)
termoflis ali pulover
nepremočljiva vetrovka ter vetrne hlače
kapa in rokavice, rezervne rokavice
čelna svetilka
Cena :Prevoz na izhodišče ture in povratek (okvirno; 63 EUR/osebo-kombi-7 oseb)
POLPENZION V KOČI = 46€!

Lunin pohod: Kog-Klumpa-Lačaves
Dobrač
Ob polni luni Božični izlet na Goričko
Boč
GROSSGLOKNER
LETNI OBČNI ZBOR
UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI

UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI
Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Soriška planina
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Kolesarjenje po Slovenskih goricah

Nikoli ni prepozno kreniti po poti dobrega obnašanja.
Sera numquam est ad bonus mores via.

Oscar Wilde
Resnica je redko nedolžna in nikoli preprosta.