Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje
Prestavitev Markacijskega dneva Izlet Markacijski dan: Zaradi izrednega dogodka je markacijski dan prestavljen na eno od sobot v novembru. Nov datum bo objavljen na spletni strani društva.
Odpoved izleta Izlet Viševnik : Zaradi sveže zapadlega snega in premalo prijav moramo izlet žal odpovedati.
Taborni časopis 2021 Izlet 42. poletni tabor za osnovno in srednješolce v Mojstrani: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis Mojstrana 2021. Poglejte!
Taborni časopis Podvolovljek 2020 Izlet Poletni tabor Podvolovljek: V rubriki Dogodki je na voljo taborni časopis Podvolovljek 2020. Prispevke udeležencev je zbrala Stanka, povezala in uredila pa Nuša. Poglejte kje smo bili in kaj se nam je dogajalo.

Grand Paradiso 4061m

Odhod:   sreda, 6. september 2017 [ 03:00 ]
Prihod:   četrtek, 7. september 2017
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
Gran Paradiso (4061m)
Dvodnevna gorniška tura - Osameli mogotec .
Edinstven vzpon na ponosnega štiritisočaka Alp - prelep razgled na Mont Blanc

Nacionalni park Grand Paradiso spada v Grajiške Alpe, ki ležijo v skrajnem severozahodu Italije,vrh pa je bil prvič osvojen leta 1860.
Grand Paradiso nam ponuja veličastne poglede na Mont Blanc na severozahodu, peninski mejni greben na severovzhodu in gorovje Dauphine na jugozahodu.
Gran Paradiso je ob vsej svoji veličini hvaležna gora, saj gorniku ponudi tehnično nezahteven vzpon, solidno višino in neprecenljve občutke

Podrobni program
Prvi dan
V zgodnjih jutranjih urah bomo odšli iz Ormoža proti dolini Aoste na zahodu Italije in naprej proti dolini Val Savaranche do zaselka Pont, ki leži na 1960 metrih nadmorske višine.
Tu bomo napolnili nahrbtnike s potrebno opremo ter se odpravili do koče Vittorio Emanuele, ki leži na 2732 m.n.v, vzpon pa bo trajal 3 ure.
V koči, ki je nekaj posebnega po svoji obliki in lahko sprejme do 200 ljudi bomo prenočili.
Čas pred večerjo bomo izkoristili za trening hoje z derezami na bližnjem snegu ter se še dodatno aklimatizirali za lažji spanec.

Drugi dan

Po dobri aklimatizaciji, saj bomo spali na 2700 m.n.v se bomo zjutraj povzpeli na najvišji vrh Grajiških Alp Gran Paradiso, ki leži 4061 metrov nad morjem.
Vzpon ob ledeniku Grand Paradiso bo trajal 5 ur. Zadnji metri proti vršni piramidi so malo bolj zahtevni, a ponujajo prelepe razglede na najvišje vrhove Alp.
Na vrhu pa nas bo pričakal ob veličastnih skalnih blokih bel Marijin kip. Po osvojitvi vrha nas čaka spust v dolino do Ponta, ki traja 4 do 6 ur.
Obstaja tudi možnost spusta s smučmi. Po okrepčilu se bomo odpeljali proti domu, kamor bomo prispeli polni novih vtisov pozno zvečer.

Oprema

Obvezna tehnična oprema

zaščitna čelada
plezalni pas
najlonski trak 120cm
vponka z matico
lahek nahrbtnik 45 L
dobro uhojeni visoki gorski čevlji
dereze
cepin
pohodne palice
gamaše

Osebna oprema

potovalka za shranjevanje rezervne obleke, ki ostane v dolini čutara, termos steklenica
denar in dokumenti - izkaznica PZS
očala z dobro zaščito proti soncu
termoperilo z dolgimi rokavi
srajca ali puli na zadrgo
nogavice (pohodne)
termoflis ali pulover
nepremočljiva vetrovka ter vetrne hlače
kapa in rokavice, rezervne rokavice
čelna svetilka
Cena :Prevoz na izhodišče ture in povratek (okvirno; 63 EUR/osebo-kombi-7 oseb)
POLPENZION V KOČI = 46€!

Ob Svečnici na Ivanjščico
Raduha iz Loke
Ob kulturnem prazniku na Jeruzalem
Lunin pohod: Ormož - Pavlovski Vrh - Ormož
Čez Blegoš na Lubnik
Lunin pohod: Ormož – Hum - Ormož
Grmada nad Celjem in Celjska koča (izlet z vlakom)
Boč - cvetenje velikonočnice
Komna, turno smučanje

Kranjska Gora in koča v Krnici
Vincekov pohod - Podgorci
Antonov pohod - Kog
Ormož – Pušenci-Hum- Ormož
Sotinski breg - Kugla
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Savci – Ritmerk – Strjanci - Savci
Kraški rob

Kitajski pregovor
Srečen človek je ladjica, ki pluje pod ugodnim vetrom.

Arthur Schopenhauer
Bogastvo je podobno morski vodi; čim več je pijemo, tem bolj smo žejni.