Martinov pohod 2021 Izlet Martinov pohod med Ormoškimi goricami: Dogodek je prestavljen na naslednje martinovanje
Prestavitev Markacijskega dneva Izlet Markacijski dan: Zaradi izrednega dogodka je markacijski dan prestavljen na eno od sobot v novembru. Nov datum bo objavljen na spletni strani društva.
Odpoved izleta Izlet Viševnik : Zaradi sveže zapadlega snega in premalo prijav moramo izlet žal odpovedati.
Taborni časopis 2021 Izlet 42. poletni tabor za osnovno in srednješolce v Mojstrani: V zavihku Dogodki je na voljo Taborni časopis Mojstrana 2021. Poglejte!
Taborni časopis Podvolovljek 2020 Izlet Poletni tabor Podvolovljek: V rubriki Dogodki je na voljo taborni časopis Podvolovljek 2020. Prispevke udeležencev je zbrala Stanka, povezala in uredila pa Nuša. Poglejte kje smo bili in kaj se nam je dogajalo.

Odhod:   nedelja, 19. november 2017 [ 04:30]

Se dobimo prihodnje leto, na 9. pohodu po Vertovčevih poteh, prvo nedeljo po martinovi nedelji, ob 8. zjutraj pod mogočnim hrastom pred vasjo Ustje!Z izhodiščem ob vznožju vasi Ustje, skozi Dolenje, do Ostrega vrha, preko Planine, kjer je Matija Vertovec služboval, do Šmarij, kjer je bil rojen ter nazaj na izhodišče na Ustjah.

Pot je dobro označena in pelje tudi mimo ponudnikov na Vipavski vinski cesti, ki vas bodo prijazno postregli, če se boste ustavili pri njih.
Ob poti je cela vrsta naravnih in kulturnih spomenikov. Opazovali boste lahko nahajališča fosilov ob Vipavi, navdušila vas bodo tipična vipavska naselja, kot je na primer spomeniško zaščiteno središče vasi Šmarje, na razglednih točkah, kot je na primer tista na Ostrem vrhu, pa se vam bo odprl prečudovit pogled na vso Vipavsko dolino.
Pot vam bo vzela približno 5 ur, če pa bo med potjo kakšen postanek, pa še kaj več.

Start pohoda je vedno med 7.00 in 9.00 pri hrastu pred vasjo Ustje.

Zaradi oddaljenosti in razmer na cesti je odhod iz Ormoža zjutraj ob 4:30 iz avtobusne postaje.
Vrnemo se do 19 ure!
Cena prevoz -odvisno od števila udeleženih!

Prijave do 15.11.2017 na tel: 041698741!

Ob Svečnici na Ivanjščico
Raduha iz Loke
Ob kulturnem prazniku na Jeruzalem
Lunin pohod: Ormož - Pavlovski Vrh - Ormož
Čez Blegoš na Lubnik
Lunin pohod: Ormož – Hum - Ormož
Grmada nad Celjem in Celjska koča (izlet z vlakom)
Boč - cvetenje velikonočnice
Komna, turno smučanje

Kranjska Gora in koča v Krnici
Vincekov pohod - Podgorci
Antonov pohod - Kog
Ormož – Pušenci-Hum- Ormož
Sotinski breg - Kugla
Debela peč ali Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Savci – Ritmerk – Strjanci - Savci
Kraški rob

Denar vse kupuje in prodaja, daje in dano vzame.
Omnia nummus emit venditque, dat et dana demit.

Užitek je molitev. Miloščina ni naslada.