Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 2.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Sporočam vam, da smo danes šli na pohod do koče pri izviru Soče in do Kugyjevega spomenika ter se že vrnili nazaj v tabor. Popoldne bo v znamenju športnih iger in ustvarjalnih delavnic. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Urejanje ormoške planinske poti

Odhod:   sobota, 4. november 2017 [ 09:30]
Vodnik:   Jakob Ivanuša
4. 11. 2017
Markacijski dan in kostanjev piknik
Odhod: Ormož, sobota, 4. november 2017, pred planinsko sobo ob 9.30. Trajanje: 1 dan
Težavnost: Lahka tura
Vodnik: Rado Ivanuša
Vabimo vas, da skupaj preživimo en dan pri urejanju Ormoške planinske poti. Ob 9.30 bi se zbrali pred planinsko sobo in se razdelili v skupine (število skupin je odvisno od števila prijavljenih). Po kratkih navodilih in razdelitvi barv in čopičev načrtujemo, da bi ena ali dve skupini označili in uredili vezno planinsko pot od Ormoža čez Litmerk do Meška v Lahoncih, druga ena ali dve skupini pa planinsko pot od Kostanja (Svetega Tomaža) čez Rakovce, Trnovce do Gomile.
Z delom bi zaključili ob 15.30. uri, nato pa bi imeli kostanjev piknik. Lokacija piknika še ni določena.
Oprema:
- primerna delovna obleka in obutev - manjša zložljiva žagica (mačeta, škarje za rezanje vej, žična ščetka)
- posoda za prenašanje posodic z barvo in opreme. Hrana:
- pijača in malica iz nahrbtnika
- na pikniku bo pijača, kostanji in klobase na palici
- če imate doma še kaj kostanjev, jih primerno shranite in prinesite s seboj na piknik.
Prijave: Rado Ivanuša (031 615 762) do četrtka 2. novembra 2017. Prijave so obvezne zaradi organizacije dela in zagotovitve barv. Včasih slišimo tudi od naših članov, da je Ormoška planinska pot slabo označena oz. ponekod zaraščena. S to akcijo želimo v članih vzpodbuditi zavest, da je urejena pot skrb vseh članov. Če nam bo vreme naklonjeno in odziv med člani društva dober, bomo markacijski dan uvrstili med tradicionalne vsakoletne akcije.
Iščemo tudi nekaj članov, ki bi se zadolžili za posamezne odseke poti. Njihova dolžnost bi bila, da vsaj enkrat letno prehodijo svoj odsek poti in preverijo, če je potrebno kaj popraviti, označiti ali očistiti zaraščanja.
V primeru slabega vremena akcija odpade.

Pridite, da v soboto, 4. novembra 2017 skupaj preživimo lep dan.

Iz Ormoža proti Lahoncem

Iz Hranjigovec proti Gomili

Če v križišču ni na kaj risati

Iz Lahonec proti Ormožu

Z Gomile proti Kostanju

To pa ni naše

Ovinek

Eva in Eva

Srečanje dveh ekip

Klobase na palici za konec

srečanje ekip na Litmerku

Klobasa je zakon!

Na mladih svet stoji!!!

Imeli smo lep dan in prijetno druženje!

Klanec v Strjancih pred akcijo - od spodaj

Klanec med akcijo - Stanko in Ciril pred kamero, Marjan za kamero

Klanec po akciji - od zgoraj

Brdkovščak - Savski ribnik - marec 2017

Risanje markacije

Žaganje šibja na poti

Montaž, Viš
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Soriška planina
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Kog-Klumpa-Lačaves
Dobrač
Ob polni luni Božični izlet na Goričko

Dan planincev Podravja na Rogli
Kolesarjenje po Slovenskih goricah
Po Slovenski planinski poti od Slapa Rinke do Jezerskega
Dachstein (po ferati Johann)
Aktivni konec tedna
Eiger-Jungfrao-Monsch
Okrešelj-Rinke-Skuta-Okrešelj
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik

Angleški pregovor
Prijateljstvo je izpopolnjena ljubezen.

Louis Pasteur
Gojite kult kritičnega duha.