izlet: Golte Izlet Golte: Dragi starši in ostali udeleženci izleta. Na koncu opisa sem dodal povezavo do mojih fotografij. Na voljo za ogled in prenos bodo do 1.6.2018. V kolikor jih imate namen kjerkoli objaviti (Facebook...) me obvezno navedite kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdav, Janko Juršič
Taborni časopis 2017 Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: V zavihku dogodki je spet na voljo Taborni časopis z letošnjega tabora. Vzemite si čas in poglejte: tisti, ki ste bili tam, da se spomnite kako je bilo, tisti, ki pa niste bili tam pa, da boste videli kaj ste zamudili.
fotografije - tabor: popravljena povezava Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: tabor DB
planinski tabor - fotografije Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Na povezavi tabor DB bodo do konca avgusta dosegljive moje fotografije iz planinskega tabora. Lahko si jih prenesete na svoj računalnik, pri objavah na Facebooku in ostalih socialnih omrežjih pa obvezno navedite mene, kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor - 5.dan Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Po dopoldanskem dežju, smo se pomerili v orientacijskem teku ter se popoldan odpravili do bližnjega balvana, kjer smo se poskusili v varovanem plezanju. Nekateri smo se odpravili tudi bo balvana Lepi kamen. Sledi še zadnje druženje ob tabornem ognju. Lep planinski pozdrav. Janko Juršič

Urejanje ormoške planinske poti

Odhod:   sobota, 4. november 2017 [ 09:30]
Vodnik:   Jakob Ivanuša
4. 11. 2017
Markacijski dan in kostanjev piknik
Odhod: Ormož, sobota, 4. november 2017, pred planinsko sobo ob 9.30. Trajanje: 1 dan
Težavnost: Lahka tura
Vodnik: Rado Ivanuša
Vabimo vas, da skupaj preživimo en dan pri urejanju Ormoške planinske poti. Ob 9.30 bi se zbrali pred planinsko sobo in se razdelili v skupine (število skupin je odvisno od števila prijavljenih). Po kratkih navodilih in razdelitvi barv in čopičev načrtujemo, da bi ena ali dve skupini označili in uredili vezno planinsko pot od Ormoža čez Litmerk do Meška v Lahoncih, druga ena ali dve skupini pa planinsko pot od Kostanja (Svetega Tomaža) čez Rakovce, Trnovce do Gomile.
Z delom bi zaključili ob 15.30. uri, nato pa bi imeli kostanjev piknik. Lokacija piknika še ni določena.
Oprema:
- primerna delovna obleka in obutev - manjša zložljiva žagica (mačeta, škarje za rezanje vej, žična ščetka)
- posoda za prenašanje posodic z barvo in opreme. Hrana:
- pijača in malica iz nahrbtnika
- na pikniku bo pijača, kostanji in klobase na palici
- če imate doma še kaj kostanjev, jih primerno shranite in prinesite s seboj na piknik.
Prijave: Rado Ivanuša (031 615 762) do četrtka 2. novembra 2017. Prijave so obvezne zaradi organizacije dela in zagotovitve barv. Včasih slišimo tudi od naših članov, da je Ormoška planinska pot slabo označena oz. ponekod zaraščena. S to akcijo želimo v članih vzpodbuditi zavest, da je urejena pot skrb vseh članov. Če nam bo vreme naklonjeno in odziv med člani društva dober, bomo markacijski dan uvrstili med tradicionalne vsakoletne akcije.
Iščemo tudi nekaj članov, ki bi se zadolžili za posamezne odseke poti. Njihova dolžnost bi bila, da vsaj enkrat letno prehodijo svoj odsek poti in preverijo, če je potrebno kaj popraviti, označiti ali očistiti zaraščanja.
V primeru slabega vremena akcija odpade.

Pridite, da v soboto, 4. novembra 2017 skupaj preživimo lep dan.

Iz Ormoža proti Lahoncem

Iz Hranjigovec proti Gomili

Če v križišču ni na kaj risati

Iz Lahonec proti Ormožu

Z Gomile proti Kostanju

To pa ni naše

Ovinek

Eva in Eva

Srečanje dveh ekip

Klobase na palici za konec

srečanje ekip na Litmerku

Klobasa je zakon!

Na mladih svet stoji!!!

Imeli smo lep dan in prijetno druženje!

Klanec v Strjancih pred akcijo - od spodaj

Klanec med akcijo - Stanko in Ciril pred kamero, Marjan za kamero

Klanec po akciji - od zgoraj

Brdkovščak - Savski ribnik - marec 2017

Kolesarska pot Parenzana
Gore z vlakom
Bohor

Upanja se ne da obvladati, vse upanje je odvisno od prihodnosti.
Spes nescit vinci, sres pendet tota futuris.

Bertrand Russell
Mislim, da slabi filozofi imajo nekaj vpliva, dobri pa nikoli.