Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Ob Muri

Odhod:   nedelja, 7. maj 2017 [ 07:00]
IZLET: Ptice poplavnega gozda in ob reki Muri v Radencih

Iz Ormoža se odpravimo zjutraj ob 5:00 iz pred gradu v Ormožu.
Cena: prevoz: kombi 12€!
Prijave do petka 05.05.2017 na tel.041698741!
Naslov: Hotel Radin, Zdraviliško naselje 12, 9252 Radenci, Slovenia ( zemljevid)
V času: 7. 5. 2017 od 7.00 - 11.00
VODI: Željko Šalamun (informacije na 041 712 396)
Zbirališče: Pred hotelom Radin
KDAJ: od 7.00 do 11.00

KAJ: Spoznali bomo tipične ptice, ki gnezdijo v rečni loki, kot so srednji detel, kobilar, črnoglavka, sinice in druge. Nekatere se bomo skušali naučiti prepoznati tudi po petju. Na izletu, ki bo potekal ob Muri, ob njeni stari strugi, skozi vrbove in topolove gozdove bomo spoznali tudi druge živalske (kačji pastirji, dvoživke, sesalci) in rastlinske vrste, ter se seznanili s tem, zelo pomembnim življenjskim prostorom. Priporočljiva je primerna terenska oprema in zaščita proti klopom. Vabljeni vsi, ki želite spoznati enkratna področja ob reki Muri.

kobilar

Detelj

Črnoglavka

Triglavska magistrala, turno smučanje (marec-april)
23 pohod Čez Blegoš na Lubnik
Resevna
Lunin pohod: Ormož-Hum-Frankovci-Ormož
Boč
Krma - Kredarica - Triglav -Krma
Nanos
Lunin pohod: Ormož-Ivanjšica
Kolesarjenje Ormož-Trakoščan-Ormož
Korčula

Lunin pohod Ormož-Litmerk-Pavlovski Vrh-Ormož
LETNI OBČNI ZBOR
Ob kulturnem prazniku na Jeruzalem
Obir (Ojstrc)
Ob Svečnici na Ivanjščico
Raduha iz Loke
Kašna planina
Tečaj gorništva za zahtevne snežne ture na Vršiču
Lunin pohod Ormož-Kog-Ormož

Sladko in častno je umreti za domovino.
Dulce et decorum est pro patria mori.

Oscar Wilde
Vsa umetnost je docela neuporabna.