izlet: Golte Izlet Golte: Dragi starši in ostali udeleženci izleta. Na koncu opisa sem dodal povezavo do mojih fotografij. Na voljo za ogled in prenos bodo do 1.6.2018. V kolikor jih imate namen kjerkoli objaviti (Facebook...) me obvezno navedite kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdav, Janko Juršič
Taborni časopis 2017 Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: V zavihku dogodki je spet na voljo Taborni časopis z letošnjega tabora. Vzemite si čas in poglejte: tisti, ki ste bili tam, da se spomnite kako je bilo, tisti, ki pa niste bili tam pa, da boste videli kaj ste zamudili.
fotografije - tabor: popravljena povezava Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: tabor DB
planinski tabor - fotografije Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Na povezavi tabor DB bodo do konca avgusta dosegljive moje fotografije iz planinskega tabora. Lahko si jih prenesete na svoj računalnik, pri objavah na Facebooku in ostalih socialnih omrežjih pa obvezno navedite mene, kot avtorja fotografij. Hvala za razumevanje. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor - 5.dan Izlet Poletni tabor za osnovno in srednje šolce v Kamniški Bistrici: Dragi starši. Po dopoldanskem dežju, smo se pomerili v orientacijskem teku ter se popoldan odpravili do bližnjega balvana, kjer smo se poskusili v varovanem plezanju. Nekateri smo se odpravili tudi bo balvana Lepi kamen. Sledi še zadnje druženje ob tabornem ognju. Lep planinski pozdrav. Janko Juršič

(Grossglockner - 3798)SAULECK-3086m

Vzpon po grebenu Studlgrat

Odhod:   sobota, 11. junij 2016 [ 15:00 ]
Prihod:   nedelja, 12. junij 2016
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
11. junij in 12. junij 2016
Zasradi slabe vremenske napovedi gremo na :
Dösner Alm - Säuleck

Izhodišče: Dösner Alm (1448 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 46,9798°N / 13,2079°E
Cilj: Säuleck (3086 m)
Ime poti: -
Čas hoje: prvi dan 2 uri, drugi dan 8 ur
Zahtevnost: lahka označena pot
Zahtevnost smučanja: delno zahtevno
Višinska razlika: 1638 m
Višinska razlika po poti: 1638 m
Zemljevid:

Priporočena oprema (zima): dereze, cepin

Tokrat sem se bomo odpravili v Avstrijsko pogorje Ankogelgruppe na sicer lahko dostopen tritisočak Säuleck. Vendar mi se bomo povzpeli po zahtevni D ferati.
OPREMA:ustrezna gorniška obutev in oblačila, palice, čelna svetilka, rezervna oblačila, sončna očala in krema, planinska izkaznica s plačano članarino za 2013, čelada, plezalni pas, samovarovalni komplet, feratarske rokavice, neskončna zanka 80 cm, vrvica 6 mm dolžine 2,5 m, 2 vponki z matico, hrana in pijača, (fotoaparat na vrvici)

Poročilo: http://bojanambrozic.spaces.live.com/blog/cns!ACD975034630F7FE!10269.entry

Visokogorska ledeniška tura/ Grossglockner / Veliki Klek Grossglockner - 3798
Vzpon po grebenu Studlgrat
(Vir: povezava )
◾Skica smeri: skica smeri
◾Planinski zemljevid celotne Avstrije (v merilu 1:50.000): Planinski zemljevid celotne Avstrije

PRIJAVE DO 30.05.2016(KUKOVEC MARJAN)

TEŽAVNOST:
Zahtevna visokogorska ledeniška tura.Pripravljalna za Jungfrau

PRIMERNOST:
Za gornike z dobro fizično pripravljenostjo, znanjem plezanja v skali ter uporabe cepina in derez.

VIŠINSKA RAZLIKA: 2200m, od koče Studlhutte do vrha je 1000 višinskih metrov.
OPIS POTI:
1. dan: Odhod iz Ormoža ob 7 uri zjutraj. Prehod skozi predor Karavanke do Lienza in dalje do izhodiščnega kraja Kals.
Iz Kalsa je še 3 km po cesti do velikega parkirišča Locknerhaus, kjer se tudi začne naša tura.
Do tu je približno 4 ure vožnje. Locknerhaus – Locknerhutte 1 ura hoje.
Locknerhutte - Studlhutte (2801 m) 3 ure hoje. Priprava na turo za naslednji dan, večerja in nočitev. 2. dan: V zgodnji jutranji uri (ob treh) nadaljujemo turo. Od koče se čez skrotje vzpnemo do ledenika Teischnitzkees in po njem do vstopnega mesta v grebenu. Do tu je pribljižno 2 uri hoje. Ves čas vzpona- plezanja se bomo držali v smeri grebena vse do vrha. Plezanje je na nekaterih deli dokaj zahtevno in izpostavljeno. Težavnost je ves čas konstantna in ne popusti vse do vrha. Iz vrha sestopimo po običajnem pristopu.
PREDVIDENI ČASI:
1.dan: 3-4 ur hoje, 2. dan:10-12 ur hoje ( 2 uri dostopa, 5 ur plezanja, 4-5 ur sestopa)

ZBORNO MESTO:
Po dogovoru ob prijavi

NAČIN PREVOZA:
Kombi
CENA Prevoza,cestnine (60€)

OPREMA:
Plezalni pas, 2 vponki z matico, 2 pomožni vrvici, cepin,dereze, čelada, čelna svetilka, zaščitna sončna očala, zaščitna krema, obleka za zimske razmere.
OSTALI STROŠKI:
Prevoz Ormož – Locknerhaus –Ormož, vinjeta,gorska cesta, enkrat polopenzion v koči Sthudlhutte, hrana ter prevoz in prenočevanje .
PRIJAVE:

Golte
Ob Muri
Kolesarjenje po OPP

Ne proslavljaj pred zmago.
Ante victoriam ne canas triumphum.

John Lennon
Ni mi preveč za denar, kajti denar mi ne more kupiti ljubezni.