Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 2.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Sporočam vam, da smo danes šli na pohod do koče pri izviru Soče in do Kugyjevega spomenika ter se že vrnili nazaj v tabor. Popoldne bo v znamenju športnih iger in ustvarjalnih delavnic. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

(Grossglockner - 3798)SAULECK-3086m

Vzpon po grebenu Studlgrat

Odhod:   sobota, 11. junij 2016 [ 15:00 ]
Prihod:   nedelja, 12. junij 2016
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Zelo zahtevna
11. junij in 12. junij 2016
Zasradi slabe vremenske napovedi gremo na :
Dösner Alm - Säuleck

Izhodišče: Dösner Alm (1448 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 46,9798°N / 13,2079°E
Cilj: Säuleck (3086 m)
Ime poti: -
Čas hoje: prvi dan 2 uri, drugi dan 8 ur
Zahtevnost: lahka označena pot
Zahtevnost smučanja: delno zahtevno
Višinska razlika: 1638 m
Višinska razlika po poti: 1638 m
Zemljevid:

Priporočena oprema (zima): dereze, cepin

Tokrat sem se bomo odpravili v Avstrijsko pogorje Ankogelgruppe na sicer lahko dostopen tritisočak Säuleck. Vendar mi se bomo povzpeli po zahtevni D ferati.
OPREMA:ustrezna gorniška obutev in oblačila, palice, čelna svetilka, rezervna oblačila, sončna očala in krema, planinska izkaznica s plačano članarino za 2013, čelada, plezalni pas, samovarovalni komplet, feratarske rokavice, neskončna zanka 80 cm, vrvica 6 mm dolžine 2,5 m, 2 vponki z matico, hrana in pijača, (fotoaparat na vrvici)

Poročilo: http://bojanambrozic.spaces.live.com/blog/cns!ACD975034630F7FE!10269.entry

Visokogorska ledeniška tura/ Grossglockner / Veliki Klek Grossglockner - 3798
Vzpon po grebenu Studlgrat
(Vir: povezava )
◾Skica smeri: skica smeri
◾Planinski zemljevid celotne Avstrije (v merilu 1:50.000): Planinski zemljevid celotne Avstrije

PRIJAVE DO 30.05.2016(KUKOVEC MARJAN)

TEŽAVNOST:
Zahtevna visokogorska ledeniška tura.Pripravljalna za Jungfrau

PRIMERNOST:
Za gornike z dobro fizično pripravljenostjo, znanjem plezanja v skali ter uporabe cepina in derez.

VIŠINSKA RAZLIKA: 2200m, od koče Studlhutte do vrha je 1000 višinskih metrov.
OPIS POTI:
1. dan: Odhod iz Ormoža ob 7 uri zjutraj. Prehod skozi predor Karavanke do Lienza in dalje do izhodiščnega kraja Kals.
Iz Kalsa je še 3 km po cesti do velikega parkirišča Locknerhaus, kjer se tudi začne naša tura.
Do tu je približno 4 ure vožnje. Locknerhaus – Locknerhutte 1 ura hoje.
Locknerhutte - Studlhutte (2801 m) 3 ure hoje. Priprava na turo za naslednji dan, večerja in nočitev. 2. dan: V zgodnji jutranji uri (ob treh) nadaljujemo turo. Od koče se čez skrotje vzpnemo do ledenika Teischnitzkees in po njem do vstopnega mesta v grebenu. Do tu je pribljižno 2 uri hoje. Ves čas vzpona- plezanja se bomo držali v smeri grebena vse do vrha. Plezanje je na nekaterih deli dokaj zahtevno in izpostavljeno. Težavnost je ves čas konstantna in ne popusti vse do vrha. Iz vrha sestopimo po običajnem pristopu.
PREDVIDENI ČASI:
1.dan: 3-4 ur hoje, 2. dan:10-12 ur hoje ( 2 uri dostopa, 5 ur plezanja, 4-5 ur sestopa)

ZBORNO MESTO:
Po dogovoru ob prijavi

NAČIN PREVOZA:
Kombi
CENA Prevoza,cestnine (60€)

OPREMA:
Plezalni pas, 2 vponki z matico, 2 pomožni vrvici, cepin,dereze, čelada, čelna svetilka, zaščitna sončna očala, zaščitna krema, obleka za zimske razmere.
OSTALI STROŠKI:
Prevoz Ormož – Locknerhaus –Ormož, vinjeta,gorska cesta, enkrat polopenzion v koči Sthudlhutte, hrana ter prevoz in prenočevanje .
PRIJAVE:
Do torka, 31. 5. 2016

Leta 2014

Montaž, Viš
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Soriška planina
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Kog-Klumpa-Lačaves
Dobrač
Ob polni luni Božični izlet na Goričko

Dan planincev Podravja na Rogli
Kolesarjenje po Slovenskih goricah
Po Slovenski planinski poti od Slapa Rinke do Jezerskega
Dachstein (po ferati Johann)
Aktivni konec tedna
Eiger-Jungfrao-Monsch
Okrešelj-Rinke-Skuta-Okrešelj
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Veliki Brebrovnik

Mornar govori o vetrovih, orač o bikih, vojak šteje rane, pastir ovce.
Navita de ventis, de taurus narrat arator, enumerat miles vulnera, pastor oves.

Cicero
Blaginja ljudstva naj bo najvišji zakon.