poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Alalinhorn in Alphubel

Odhod:   petek, 19. avgust 2016 [ 23:00 ]
Prihod:   nedelja, 21. avgust 2016
Trajanje:   3 dni
Težavnost:   Zelo zahtevna
Alalinhorn (4027m) in Alphubel (4206m)

Dvodnevna gorniška tura - Alalinhorn (4027m), Alphubel (4206m) - Lep dosotop do izhodišča - Edinstven vzpon v osrčju Peninskih Alp
- Prvovrstna izkušnja v ledeniškem svetu Alp - Prelep razgled na Monte Roso ter Materhorn
Podali se bomo nad dolino Saas Feeja, elitnega švicarskega letovišča in v enem samem dnevu osvojili kar dva vrhova višja od 4000m. Da pa dan ne bo prenaporen, si bomo dolg pristop in sestop udobno skrajšali z zobato železnico ter žičnico.

Podrobni program
PROGRAM:
1.dan:
Odhod iz Ormoža v zgodnjih jutranjih urah, prihod v Saas Fee ob 12 uri. Z zobato železnico do Fellskinn (2991m) in dostop do koče Brittania Hutte (3030m) (40 min vzpona).
2.dan:
Vzpon na vrh Allalinhorna (4-5 ur), po grebenu čez Feejoch in Alphubeljoch na vrh Alphubel (2-3 ure vzpona) in sestop nazaj do Metro Alpin (2 ure) ter vožnja v Saas Fee. Sprehod po Saas Feeju, zvečer vožnja proti domu.
Oprema
Obvezna tehnična oprema
zaščitna čelada; plezalni pas, najlonski trak 120cm,vponka z matico,lahek nahrbtnik 45 L,dobro uhojeni visoki gorski čevlji, dereze, cepin, pohodne palice,gamaše

Osebna oprema
potovalka za shranjevanje rezervne obleke, ki ostane v dolini čutara, termos steklenica
denar in dokumenti - izkaznica PZS
očala z dobro zaščito proti soncu
smučarska očala
termoperilo z dolgimi rokavi
srajca ali puli na zadrgo
nogavice (pohodne)
termoflis ali pulover
nepremočljiva vetrovka ter vetrne hlače
kapa in podkapa
rokavice ter zaščita za veter
čelna svetilka
Prijave do 02.08.2016.
Predhodna udeležba na zimskih oziroma ledeniških turah društva.Več informacij pri vodniku ture Marjanu Kukovec 041698741!
Cena: prevoz- ccal: 130€ in železnica,koča-polpenzion!

Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Špik nad Nosom
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Uršlja gora
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci

Grossglockner
Dachstein
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Gonžarjeva peč
Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju

Kdor je umerjen v jedi, je sebi zdravnik.
Modicus cibi, medicus sibi.

Voltaire
Zgodovina je spisek zločinov in nesreč.