poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Evropohod Ljutomer - Ormož

Odhod:   četrtek, 26. maj 2016 [ 00:00]
Vodnik:   Ivan Kaučič
Evropohod 2016

Evropohod 2016 je vseevropska popotniška akcija Evropske popotniške zveze, ki združuje 30 evropskih držav. V Sloveniji bo potekal od 25. maja do 1. junija na trasi evropske pešpoti E7. Pričetek Evropohoda 2016 SLO bo v Beltincih, zaključek pa v Posavju.

Program Evropohoda 2016 SLO:

25. maj 2016, sreda
Pričetek Evropohoda v Beltincih. Smer pohoda: Beltinci – Ižakovci – Banovci – Ljutomer. Bivanje več dnevnih pohodnikov iz Slovenije in tujine v Hotelu Stela Ljutomer.

26. maj 2016, četrtek
Zjutraj ob 8:10 uri se zberemo na želežniški postaji Ormož od koder gremo z vlakom ob 8:11 v Ljutomer. Začetek pohoda je v centru Ljutomera. Smer poti: Ljutomer – Jeruzalem – Miklavž – Kog. Bivanje več dnevnih pohodnikov iz Slovenije in tujine na Senešcih na kmetiji Ozmec.

27. maj 2016, petek
Pričetek pohoda ob 9:00 pred gradom v Ormožu. Smer poti: Ormož – Velika Nedelja – Podgorci – grad Borl. Bivanje več dnevnih pohodnikov iz Slovenije in tujine v Gorišnici.

28. maj 2016, sobota
Z vlakom Mura se peljemo do Ptuja od koder z avtobusom v Cirkulane.Pričetek pohoda v centru Cirkulan. Smer poti: Cirkulane – Gradišča – Dravci – Videm.
Bivanje več dnevnih pohodnikov iz Slovenije in tujine v Vidmu.
29. maj 2016, nedelja
Začetek pohoda v Podlehniku. Smer poti: Podlehnik – Dolena – Janški Vrh – Ptujska Gora. Bivanje več dnevnih pohodnikov iz Slovenije in tujine na Ptujski Gori.

30. maj 2016, ponedeljek
Pričetek pohoda v Cirkulanah. Smer poti: Ptujska Gora – Jelovice – Rudijev dom pod Donačko goro – Rogatec – Rogaška Slatina.
Bivanje več dnevnih pohodnikov iz Slovenije in tujine v Rogaški Slatini.

31. maj 2016, torek
Pričetek pohoda v Rogaški Slatini. Smer poti: Rogaška Slatina – Sveta Ema – Terme Olimija Podčetrtek – Olimje. Bivanje več dnevnih pohodnikov iz Slovenije in tujine v Podčetrtku.

1. junij 2016, sreda
Pričetek pohoda v Obsotelju, smer poti: Bistrica ob Sotli – Svete gore – grad Podsreda.
Zaključek Evropohoda 2016 na gradu Podsreda.
Za svoje pohode po E7 lahko uporabite tudi tabelo, ki vsebuje podatke o možnih začetkih, koncih posameznih etap, prenočišča s telefonskimi številkami, dolžine.

Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Špik nad Nosom
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Uršlja gora
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci

Grossglockner
Dachstein
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Gonžarjeva peč
Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju

Prepoznavam sledove stare ljubezni.
Agnosco veteris vestigia flammae.

Albert Einstein
Pravo vrednost človeka spoznamo najprej, če preiščemo koliko in v kakšnem smislu se je rešil Jaza.