poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Od Križevnika do Velikega vrha

Odhod:   nedelja, 18. oktober 2015 [ 03:00]
Težavnost:   Zelo zahtevna
Križevnik(1909 m),Poljske device(2028 m),
Velika Zelenica(2114 m)in Veliki vrh(2110 m)

Dleskovška planota,
Kamniško - Savinjske Alpe
Izhodišče
Planina Ravne, 1500 m

Skupna višinska razlika

1120 m
Čas ture
4 ure 30 minut

Krožna tura po obronkih Dleskovške planote.
Na pot gremo zjutraj ob 3:00 iz pred planinske sobe! Obvezna prijava!

Opis:

S turo začnemo na Planini Ravne. Na severni strani planine ujamemo markirano pot, po kateri začnemo z našim vzponom.
Sledimo ji približno pol ure, ko se po prijetni gozdni poti povzpnemo na manjše sedelce. Označena pot se tu začne spuščati, mi pa se usmerimo desno na neoznačeno, vendar dobro uhojeno stezo proti Planini Polšak (možic). Po prihodu na planino se držimo kar njenega desnega robu. Na zgornjem delu travnikov zopet ujamemo nadaljevanje poti. Nekaj časa še skozi gozd, višje skozi ruševje, nadaljujemo do grebena, od koder nadaljujemo desno na vrh Križevnika.
Z vrha Križevnika se vrnemo nazaj do stika s pristopno potjo. Od tod nadaljujemo dalje v smeri grebena, pod katerim se vije prijetna, večino časa dobro sledljiva steza.
Čez JV pobočje prečimo greben Poljskih devic. Na greben se povzpnemo šele na zadnjo, najvišjo koto, 2028 m.
Z vrha sestopimo v škrbinico, s katere se povzpnemo na Veliko Zelenico. Držimo se grebena. Z Velike Zelenice se po travnatem temenu sprehodimo do Velikega vrha.

Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Špik nad Nosom
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Uršlja gora
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci

Grossglockner
Dachstein
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Gonžarjeva peč
Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju

Nemški pregovor
Kdor pri visoki gospodi pravico išče, bo dolgo trkal, preden mu odpro.

Albert Einstein
Verovanje v zunanji svet, ki je neodvisen od opazujočega subjekta, je temelj naravoslovnih znanosti.