Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Peč - Tromeja

Odhod:   sobota, 17. oktober 2015 [ 06:00]
Vodnik:   Jakob Ivanuša
Zaradi slabega vremena je izlet odpovedan

Izhodišče: Rateče (865 m)
Cilj: Peč - Tromeja (1508 m)
Čas hoje: 2 h
Zahtevnost: lahka označena pot

Višinska razlika: 643 m
Višinska razlika po poti: 643 m
Zemljevid: Kranjska Gora 1:30.000
Cena avtobusnega prevoza: člani PD ali drugega društva- otroci:12,5€
nečlani otroci: 14,00€
odrasli člani člani PD ali drugega društva-14,00€
odrasli člani-niso člani PD ali drugega društva: 16,00€
Odhod iz Ormoža: Ob 6. uri s parkirišča pri gradu, vrnitev v Ormož med 20. in 21. uro
Prijave: Do torka 6. 10. 2015. Šolarji pri mentorjih planinskih krožkov, ostali pri Jakobu Ivanuša (031 615 762) zvečer med 20. in 21. uro.
Peč (tudi Tromeja) po italijansko Monte Forno ter po nemško Dreiländereck oz. Ofen je 1508 m visok vrh, ki se nahaja na tromeji med Slovenijo, Italijo in Avstrijo.
Z vrha, na katerem je večje število spominskih obeležij v treh jezikih, se nam odpre lep razgled na Julijske Alpe, Ziljske Alpe, Krške Alpe, Visoke in Nizke Ture ter del zahodnih Karavank. Slovenska vpisna skrinjica in žig, se nahaja ob manjši hiški bližnjih oddajnikov.
Na italijanski strani vrha stoji nekoliko večje leseno zavetišče, iz avstrijske strani pa skoraj do vrha pripelje vlečnica bližnjega smučišča Podklošter / Arnoldstein.
Ob vračanju se bomo zapeljali še v Planico ter si ogledali prenovljene skakalnice, če nam bo čas dopuščal se bomo ustavili tudi v Zelencih, kjer izvira Sava Dolinka.

UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI
Lunin pohod: Kog-Klumpa-Lačaves
Dobrač
Ob polni luni Božični izlet na Goričko
Boč
GROSSGLOKNER
LETNI OBČNI ZBOR
UREJANJE ORMOŠKE PLANINSKE POTI

Pršivec nad Bohinjskim jezerom
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Soriška planina
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Montaž, Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Kolesarjenje po Slovenskih goricah
Po Slovenski planinski poti od Slapa Rinke do Jezerskega

Kmetu gre najbolje, ko joče, in najbolj slabo, ko se smeje.
Rustica gens, optima flens, passima ridens.

Jonathan Swift
Noben moder človek si ne želi biti mlajši.