Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Peč - Tromeja

Odhod:   sobota, 17. oktober 2015 [ 06:00]
Vodnik:   Jakob Ivanuša
Zaradi slabega vremena je izlet odpovedan

Izhodišče: Rateče (865 m)
Cilj: Peč - Tromeja (1508 m)
Čas hoje: 2 h
Zahtevnost: lahka označena pot

Višinska razlika: 643 m
Višinska razlika po poti: 643 m
Zemljevid: Kranjska Gora 1:30.000
Cena avtobusnega prevoza: člani PD ali drugega društva- otroci:12,5€
nečlani otroci: 14,00€
odrasli člani člani PD ali drugega društva-14,00€
odrasli člani-niso člani PD ali drugega društva: 16,00€
Odhod iz Ormoža: Ob 6. uri s parkirišča pri gradu, vrnitev v Ormož med 20. in 21. uro
Prijave: Do torka 6. 10. 2015. Šolarji pri mentorjih planinskih krožkov, ostali pri Jakobu Ivanuša (031 615 762) zvečer med 20. in 21. uro.
Peč (tudi Tromeja) po italijansko Monte Forno ter po nemško Dreiländereck oz. Ofen je 1508 m visok vrh, ki se nahaja na tromeji med Slovenijo, Italijo in Avstrijo.
Z vrha, na katerem je večje število spominskih obeležij v treh jezikih, se nam odpre lep razgled na Julijske Alpe, Ziljske Alpe, Krške Alpe, Visoke in Nizke Ture ter del zahodnih Karavank. Slovenska vpisna skrinjica in žig, se nahaja ob manjši hiški bližnjih oddajnikov.
Na italijanski strani vrha stoji nekoliko večje leseno zavetišče, iz avstrijske strani pa skoraj do vrha pripelje vlečnica bližnjega smučišča Podklošter / Arnoldstein.
Ob vračanju se bomo zapeljali še v Planico ter si ogledali prenovljene skakalnice, če nam bo čas dopuščal se bomo ustavili tudi v Zelencih, kjer izvira Sava Dolinka.

Triglav iz Rudnega polja na Pokljuki
Gonžarjeva peč
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
Špik nad Nosom
Dachstein
Po Slovenski planinski poti od Robana do Jezerskega
Montaž, Špik in Hude police
Montaž, Viš

Jungfrao, Monsch
Lunin pohod:Miklavž-Krčevina-Vinski Vrh-Miklavž
Poletni tabor v Podljubelju
Poletni tabor za srednje in višje šolce - Prokletije
Velika in Mala Ponca in Mangart iz Belopeških jezer
Ormoški izziv - Ormoška planinska pot v enem dnevu
Po Slovenski tranzverzali od Maribora do Dom pod Storžičem ali Planinski dom na Zelenici
Lunin pohod: Ormož-Ivanjkovci-Mali Brebrovnik-Jeruzalem-Ivanjkovci
Bohinjske gore
Kolesarjenje po Dravski kolesarski poti od Maribora do Ormoža

Kitajski pregovor
Kdor nima nobenega prijatelja, hodi kot tujec po zemlji.

Karl Marx
Zgodovina družbe do današnjih dni je zgodovina boja razredov.