Planinski tabor 2018 - 5.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši. Ekipa starejših planincev je včeraj uspešno osvojila Kanjavec in prespala v Zasavski koči na Prehodavcih. Mlajši so se odpravili na krožno pot do planine Lepoč in se vrnili po dolini Zadnjice v tabor. Danes smo se starejši planinci vrnili v tabor. Po kosilu smo se skopali v Soči. Do večerje nas čaka kviz in družabne igre. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Planinski tabor 2018 - 3.dan Izlet Poletni tabor v Trenti: Dragi starši in skrbniki. Danes smo dopoldan izvedli orientacijski tek, popoldan pa smo preizkusili znanje varovanega plezanja na bližnji plezalni steni. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Peč - Tromeja

Odhod:   sobota, 17. oktober 2015 [ 06:00]
Vodnik:   Jakob Ivanuša
Zaradi slabega vremena je izlet odpovedan

Izhodišče: Rateče (865 m)
Cilj: Peč - Tromeja (1508 m)
Čas hoje: 2 h
Zahtevnost: lahka označena pot

Višinska razlika: 643 m
Višinska razlika po poti: 643 m
Zemljevid: Kranjska Gora 1:30.000
Cena avtobusnega prevoza: člani PD ali drugega društva- otroci:12,5€
nečlani otroci: 14,00€
odrasli člani člani PD ali drugega društva-14,00€
odrasli člani-niso člani PD ali drugega društva: 16,00€
Odhod iz Ormoža: Ob 6. uri s parkirišča pri gradu, vrnitev v Ormož med 20. in 21. uro
Prijave: Do torka 6. 10. 2015. Šolarji pri mentorjih planinskih krožkov, ostali pri Jakobu Ivanuša (031 615 762) zvečer med 20. in 21. uro.
Peč (tudi Tromeja) po italijansko Monte Forno ter po nemško Dreiländereck oz. Ofen je 1508 m visok vrh, ki se nahaja na tromeji med Slovenijo, Italijo in Avstrijo.
Z vrha, na katerem je večje število spominskih obeležij v treh jezikih, se nam odpre lep razgled na Julijske Alpe, Ziljske Alpe, Krške Alpe, Visoke in Nizke Ture ter del zahodnih Karavank. Slovenska vpisna skrinjica in žig, se nahaja ob manjši hiški bližnjih oddajnikov.
Na italijanski strani vrha stoji nekoliko večje leseno zavetišče, iz avstrijske strani pa skoraj do vrha pripelje vlečnica bližnjega smučišča Podklošter / Arnoldstein.
Ob vračanju se bomo zapeljali še v Planico ter si ogledali prenovljene skakalnice, če nam bo čas dopuščal se bomo ustavili tudi v Zelencih, kjer izvira Sava Dolinka.

Tečaj gorništva za zahtevne snežne ture na Vršiču
Kašna planina
Raduha iz Loke
Ob Svečnici na Ivanjščico
Obir (Ojstrc)
Ob kulturnem prazniku na Jeruzalem
LETNI OBČNI ZBOR
Lunin pohod Ormož-Litmerk-Pavlovski Vrh-Ormož
Triglavska magistrala, turno smučanje (marec-april)

Lunin pohod Ormož-Kog-Ormož
Antonov pohod 2019
Vincekov pohod - Podgorci
Dražgoše iz Pasje ravni
Ludbreška planinska obhodnica
Trstenjakov pohod v Gornjo Radgono
Novoletni pohod Ormož-Vičanci-Ormož
Boč
Ob polni luni okrog Ormoža
Dobrač 2166 m

Zlo je povsod to, kar je preveč.
Virtium est ubique, qoud nimium est.

Friedrich Nietzsche
Le tisti naj bi posedoval, ki ima duha; drugače je bogastvo javna nesreča.