fotografije Izlet Poletni tabor Podvolovljek: na povezavi tabor so moje fotografije iz letošnjega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič
Prestavitev izleta Izlet Kopitnik (z vlakom): Na osnovi priporočil za zmanjšanje tveganj za okužbo s korona virusom, odpovedujemo izlet. Če se bodo stvari umirile, bomo izlet predvidoma izvedli 6. junija 2020.
Taborni časopis 2019 Izlet Poletni tabor v Podljubelju: V zavihku Dogodki so v Tabornem časopisu zbrani dogodki, vtisi in prispevki iz Poletnega tabora 2019 v Podljubelju.
poletni planinski tabor Izlet Poletni tabor v Podljubelju: na povezavi 40.tabor so objavljene moje fotografije iz planinskega tabora. Lep planinski pozdrav, Janko Juršič

Snežnik in Rakov Škocjan

Odhod:   sobota, 9. maj 2015 [ 00:00]
Vodnik:   Vodniki PDMMO
Izlet na Snežnik in Rakov Škocjan odpade zaradi premalo prijavljenih! prosimo za razumevanje!

Vodniki PD MM Ormož
Potek izleta:
Odhod v soboto zjutraj ob 06:00 izpred gradu v Ormožu,nadaljujemo čez Ptuj, Slovensko Bistrico do Sviščakov, kjer se bomo povzpeli na vrh Snežnika.
Po sestopu se bomo odpeljali do Rakovega Škocjana, kjer bo skupni ogled. Po ogledu vrnitev domov.
Vrnitev do 21 ure!
Turo vodijo vodniki PD MM Ormož - Marko Juršič, Stanka Hebar, Ciril Ambrož in Marjan Kukovec
Izhodišče: Sviščaki (1242 m)
Izhodišče Širina/Dolžina: 45,5742°N / 14,401°E
Cilj: Snežnik (1796 m)
Ime poti: peš pot
Čas hoje: 2 h
Zahtevnost: lahka označena pot
Višinska razlika: 554 m
Višinska razlika po poti: 600 m

CENA: 16€ za člane in 18€ nečlane PD
OTROCI - člani PD 15€, nečlani: 18€
Prijave do 04.05.2015
Prijave z predplačilom 15€ zbiramo na sedežu društva ob petkih v času uradnih ur ter pri vodnikih in mentorjih na OŠ! (Juršič Marko, Hebar Stanka)
Opis gore:

Snežnik je z višino 1796 m najvišji vrh v bližnji in daljni okolici, zato je z njega lep razgled po večjem delu Slovenije in bližnje sosednje Hrvaške. Ob lepem vremenu tako vidimo najvišje vrhove Gorskega Kotarja in Istre, kjer izstopajo Risnjak, Snježnik in Učka. Na slovensko stran pa prek prostranih gozdov Notranjske vidimo tudi najvišje vrhove Julijski Alp, Kamniško Savinjskih Alp in Karavank. Le nekaj metrov pod vrhom pa se nahaja tudi zavetišče Draga Karolina na Velikem Snežniku.

Rakov Škocjan je kraška dolina, po kateri teče reka Rak. Leži med Cerkniškim in Planinskim poljem, jugovzhodno od avtocestnega odseka A1 Postojna-Unec. Dolina je dobila ime po cerkvi sv. Kancijaan, katere ostaline so pri Velikem naravnem mostu domnevno ob prehodu 15. v 16. stoletje, danes pa so od nje vidne le še ruševine.

Lepo vabljeni! /I>

Po Slovenski pl. poti od Jezerskega do Ljubelja
Gran Paradiso
Montaž
Lunin pohod: Podgorci-Preclava-Podgorci
Viš
Dan planincev Podravja na Rogli
Lunin pohod: Ormož-Velika Nedelja-Kogel-Ormož
Golaki
Viševnik

Grossvenediger 3666m
Špik nad nosom
Jezersko-Rinke-Skuta-Jezersko
PO JAKOBOVI POTI
Triglav (Čez Prag)
Gonžarjeva peč
Poletni tabor Podvolovljek
Kot-Vrbanove špice-Rjavina-Kot
SEDMERA TRIGLAVSKA JEZERA

Ni krčmarja, ki ne bi znal ostriči gosta.
Cauponium nullis tondendae nescius artis.

Aristotel
Platon mi je ljub, vendar mi je resnica ljubša.