Planinsko društvo

Maks Meško Ormož


aktualno
program izletov
planinske poti
odseki
fotogalerija
dogodki
obvestila
članstvo
vodniki
sponzorji
povezave
društvo

Uporabniško ime Geslo


Pozabili geslo Novi uporabnik

Natisni

Obvestila
Prestavitev izleta Izlet Boč: Zaradi napovedi slabega vremena smo izlet prestavili na soboto, 5. aprila 2025.
Parkiranje Krma, Kot, Vrata Izlet Triglav: Spremenjen je režim parkiranja v Dolinah Krma, Kot in Vrata. Podrobnosti na povezavi: Parkirna mesta v dolini Krma in Kot
Prestavitev izleta Izlet Zelenica in izvir Završnice: Zaradi sveže zapadlega snega in negotove vremenske napovedi za soboto, smo izlet prestavili na naslednjo soboto, 12. oktobra 2024. Če vam novi termin ne ustreza, sporočite odjavo tistemu pri katerem ste se prijavili na izlet.
Taborni časopis Izlet Poletni tabor v Čezsoči : Poglejte v zavihek Dogodki, kjer je na voljo Taborni časopis Čezsoča 2024.
Storžič - prestavljen datum Izlet Storžič: Zaradi slabega vremena, se termin za izlet na Storžič prestavi iz 15.9. na 5.10.2024.







Triglav

Odhod:   petek, 19. avgust 2022 [ 04:00 ]
Prihod:   sobota, 20. avgust 2022
Trajanje:   2 dneva
Težavnost:   Srednje zahtevna
Vodnik:   Janko Juršič
Razpis:   /
TRIGLAV
Država: Slovenija
Gorovje: Julijske Alpe
Višina: 2864 m
Prijave do 10.08.2022 na tel: 041698741-Marjan ali 051378910-Janko
Odhod v soboto zjutraj ob 4:00 iz pred gradu v Ormožu Bodo tudi vmesna pobiranja!!
način prevoza: s kombijem ali minibusom – odvisno od števila prijav Cena prevoza: odvisna od števila prijav ! (ccal:30€)

Vsak Slovenec mora enkrat na Triglav! Tega nenapisanega pravila se več ali manj držimo. Marsikdo je šel prvič v gore prav na Triglav. Nekaterim so se po takem prvem obisku zamerile in v višave ne hodijo več, mnogi pa so se zaljubili v gorski svet. Prav z Rudnega polja je do Triglava še najbližje, tj. do vrha je najmanjša višinska razlika, »samo« 1530 metrov. Zato pa se avgusta in septembra po poti proti Velemu polju in Planiki valijo nepregledne množice romarjev. Koče so vsak večer nabito polne. če ne rezervirate postelje dneve ali tedne vnaprej, boste pač preždeli noč kje na tleh ali na klopi.

težavnostna stopnja: srednje zahtevna pot: zahtevna pot odvisno od udeleženih
Višina: 2864 m Višina izhodišča: 1335 m Višinska razlika: 1530 m
Čas hoje: 6 h
Zahtevnost: srednjezahtevna označena pot
Izbrana pot bo odvisna od pripravljenosti udeleženih!
Prenočišče: koča na Kredarici ali Planiki
Hrana: iz nahrbtnika in v koči
Obvezna VODa min.2 l.
Oprema:
ustrezna gorniška-shojena obutev, palice, rezervna oblačila, sončna očala in krema, planinska izkaznica s plačano članarino za 2022, osebna izkaznica ter po želji še fotoaparat, samovarovalni komplet, rokavice in čelada


Zemljevid: Triglav 1:25.000



Slike iz izleta prosim pošljite vodniku.

Na seznam izletov

Nazadnje dodane slike

Na izlet >>>


Na izlet >>>


Na izlet >>>


Na izlet >>>


Na izlet >>>

Naslednji izleti
Boč
Pohod ob polni luni
Kolesarjenje po Primorki
Ostri vrh
Kolesarjenje po OPP
Nanos,Snežnik ,Vremščica, Škocjanske jame
Kašna planina
Pohod ob polni luni
Slavnik
Golica

Prejšnji izleti
Ratitovec
Po Jakobovi poti SLO
CELJE-CELJSKA KOČA
Krakovski gozd
Triglav
Pohod ob polni luni
Pot sedmih slapov
Peca
KOLESARJENJE NA PRIMORSKO
Pokljuka-Zajamniki

Naključni pregovor
Italijanski pregovor
Vino nima krmila.

Naključni citat
Jean-Paul Sartre
Pomembni smo samo v svojih odločitvah.

logotip
Planinsko društvo Maks Meško Ormož
Skolibrova ulica 12, 2270 Ormož
pdmmo1962@gmail.com